LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni.

12 koncertów. Koncerty biletowane i bezpłatne. Jedyne występy w Polsce, pierwsze wizyty w kraju i długo oczekiwane spotkania po latach.

Gdynia stolicą kobiecego jazzu na najwyższym poziomie!
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

» czytaj dalej

Paris Combo - wywiad

wywiad paris combo s1

wywiad paris combo s2

wywiad paris combo s3

Paris Combo

Paris Combo

 

PARIS COMBO rozpocznie Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016

8 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni kwintesencja muzycznej Francji - Paris Combo otworzy swym koncertem Ladies' Jazz Festival 2016!

W listopadzie 2015 Ladies' Jazz Festival zaprezentował trasę zupełnie nowego show ZAZ. Dlaczego ona? Bo jest świetna, bo współpracuje z tymi, którzy są już w kręgu zainteresowań organizatorów LJF, ale również dlatego, że w muzyce Francji jazz jest żywy, wyczuwalny, wieczny.
ZAZ przyznając się do inspiracji często wymienia jedną nazwę. Ta sama nazwa jako wzór działań pojawia się u znanych wszystkim Pink Martini. Logicznym ruchem jest więc zaprosić Państwa na pierwszy w Trójmieście, otwierający tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival koncert PARIS COMBO.

Grupa wystąpi 8 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Ma na swoim koncie pięć albumów, Ich muzyka to połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto z Pól Elizejskich.

W zeszłym roku obchodzili swoje dwudziestolecie działalności artystycznej. Występowali w najlepszych salach koncertowych na całym świecie. Czas najwyższy, by wystąpili na Ladies' Jazz Festival w Gdyni i byśmy poznali "Paris Combo style" z pierwszej ręki.

 

Rumer

 

Po raz pierwszy w Polsce!
RUMER na Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016


The Guardian każdą piosenkę już z jej debiutanckiej płyty określił mianem "like standard". Burt Bacharach i Richard Carpenter zgodnie nazwali jej głos reinkarnacją głosu Karen Carpenter po czym Bacharach zaprosił ją do wspólnego przedsięwzięcia z Dionne Warwick i Bobem Shirakbari. Zaraz potem do współpracy zaprosili ją inni, m.in. Elton John, Daryl Hall (z duetu Hall& Oates), Jools Holland. Ewidentne nawiązanie do tradycji takich gwiazd jak Carol King czy wspomniana Dionne Warwick nie przeszkadza Rumer wystąpić na festiwalach typu Glastonbury czy salach takich jak Royal Albert Hall - wszak wśród swoich inspiracji Artystka wymienia jednym tchem i Arethę Franklin i Joni Mitchell, i Tracy Chapman. Fani Ladies' Jazz Festival na pewno chętnie porównają jej wersję Alfie, który to utwór również po raz pierwszy w Polsce właśnie na jednej z wcześniejszych edycji festiwalu zaśpiewała Randy Crawford.

Urodzona w Islamabadzie (Pakistan), obdarzona wspaniałym głosem, talentem i uznaniem na całym świecie zarówno fanów jak prominentnych przedstawicieli międzynarodowego środowiska muzycznego Rumer zaprasza na swój pierwszy w Polsce koncert do Gdyni: 9 lipca, Teatr Muzyczny.

 

Carmen Moreno

POLSKA KRÓLOWA SWINGU I TOWARZYSZĄCA JEJ PIERWSZY POLSKI DOKTOR W DZIEDZINIE WOKALISTYKI JAZZOWEJ I ROZRYWKOWEJ WYSTĄPIĄ 16 LIPCA NA LADIES' JAZZ FESTIVAL GDYNIA 2016 KEEP SWINGIN' - 90LAT CARMEN MORENO!


Już jako 5 letnia dziewczynka występowała z rodzicami na scenach stolic Europy.
W latach 50. jej głosem zachwycał się Leopold Tyrmand, wielki znawca i propagator jazzu w powojennej Polsce.
W 2009 roku ukazała się Jej płyta "Śpiewając Jazz", na której potwierdza dlaczego przysługuje jej tytuł Polskiej Królowej Swingu.
W swej karierze wystąpiła m.in. na Węgrzech, w Czechosłowacji, Bułgarii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji. Czas najwyższy, by wystąpiła na festiwalu dam jazzu na Wybrzeżu!


16 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni Carmen Moreno da swój urodzinowy koncert na Ladies' Jazz Festival 2016!
Towarzyszyć jej będzie Anna Serafińska - pierwszy dyplomowany polski doktor w dziedzinie wokalistyki jazzowej i rozrywkowej, zwyciężczyni konkursu publiczności w ramach Montreux Jazz Festival 2004, a prywatnie wnuczka Carmen Moreno -"nie daleko pada jabłko…"

 

Program 2017

20 sierpnia  godz.20.00 – Urszula Dudziak feat. Grażyna Auguścik -  Teatr Muzyczny  

21 sierpnia godz.20.00 –  Kandace Springs  - Filharmonia Kaszubska w Wejherowie   

26 sierpnia godz.20.00 –  Bebel Gilberto  - Teatr Muzyczny

27 sierpnia godz. 20.00 – Wendy Lands   - Teatr Muzyczny  

27 sierpnia godz. 18.00 – Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald   - Teatr Muzyczny - Sala Nowa

 

 

22-25 sierpnia 2017 godz. 17.00 - Koncerty finalistów Grand Prix Ladies’ Jazz Festival

22 Sierpnia g.17.00 - Magdalena Howorska, Judyta Pisarczyk - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

23 Sierpnia g.17.00 - Monika Malczak, Aga Czyż - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

24 Sierpnia g.17.00 - Alicja Serowik, Kinga Pruś - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

25 Sierpnia g.17.00 - Agata Zamirska, Taboret - Muszla koncertowa przy placu Grunwaldzkim w Gdyni.

 

 

 

Ladies' Jazz Festival po raz jedenasty

Ladies' Jazz Festival po raz jedenasty

8-25 lipca 2016 r.
Gdynia Teatr Muzyczny, Infobox i
gościnnie Filharmonia Kaszubska Wejherowo

Ladies' Jazz Festival 2016 zaprasza do Gdyni i Wejherowa na coroczne lipcowe święto dam jazzu.

Tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival rozpocznie Paris Combo w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Dali początek i inspirację takim artystom jak ZAZ czy Pink Martini. Ich muzyka to kwintesencja muzycznej Francji, połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto spod Wieży Eiffla.
Grupa po raz pierwszy odwiedzi Trójmiasto i rozpocznie Ladies' Jazz Festival 2016 koncertem 8 lipca w Teatrze Muzycznym.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana nad Wisłą Rumer! Jej głos Burt Bacharach określił jako reinkarnację Karen Carpenter (stworzył z nią Rumer Sings Bacharach at Christmas). Podziwiają jej twórczość m.in. Elton John i Jools Holland. Na jej ostatnim zeszłorocznym albumie można podziwiać wyniki jej kolaboracji m.in. z Dionne Warwick (gościła na Ladies' Jazz Festival w 2013r), Stephenem Bishopem i Michaelem Fensteinem.
Ta jedna z bardzo oczekiwanych gwiazd w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

…o kolejnych atrakcjach tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival już wkrótce…

 

New York Voices

 

Jedna z Największych Gwiazd Wokalistyki Jazzowej
New York Voices
na Ladies' Jazz Festival 2016


Potrafią zaśpiewać wszystko! Z równą pasją i wirtuozerią odnajdują się w swingu, jazzie, R&B czy popie. Swój wykonawczy sznyt i talent prezentują zarówno w repertuarze klasycznym jak i w piosenkach Paula Simona.  Od niemal 30 lat cieszą nas swoimi interpretacjami, koncertami i płytami.

25 lipca wystąpią w Teatrze Muzycznym w Gdyni na zakończenie Ladies' Jazz Festival 2016 .

W czasie swej niezwykłej kariery mieli przyjemność współpracować z takimi gwiazdami jak Bobby McFerrin, Ray Brown, The Count Basie Orchestra, Annie Ross, George Benson, Nancy Wilson, Jon Hendricks, Manhattan Transfer, Keith Locheart, Bob Fisher…

Założony w  1987 roku przez grupę absolwentów Ithaca College zespół oryginalnie kwintet od 1994 roku występuje jako  kwartet. W Gdyni pojawi się na scenie  w niezmienionym od tego czasu składzie: Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Peter Eldridge i Darmon Meader. Nagrali przeszło 10 własnych płyt, uczestniczyli też w nagraniach innych wykonawców. Zdobyli Grammy i Latin Grammy.

Doug Levine powiedział kiedyś w The Voice of America, że nie można być prawdziwym fanem jazzu nie doceniwszy uprzednio kunsztu New York Voices, bogactwa i komplementarności ich głosów, uczucia i piękna ich sztuki - nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa 25 lipca do Teatru Muzycznego w Gdyni, byśmy wszyscy mogli tego właśnie doświadczyć.

 

Stacey Kent w Filharmonii Kaszubskiej

24 lipca Ladies' Jazz Festival przeniesie się na chwilę do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, będzie to już trzecia wizyta festiwalu w tym urokliwym miejscu i tym razem zamieni się ona w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. Stacey Kent, wspaniała postać i gwiazda nie tylko tego festiwalu wystąpi w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie. Towarzyszyć jej będą Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i Nate Najar na gitarze.


Stacey Kent

Należy nadmienić, że Stacey jest jedyną niebrazylijską artystką, którą to środowisko naprawdę uznało i doceniło zapraszając do udziału w wielkim koncercie bossy w Rio. Ma ona również na swoim koncie dwie wielce docenione na świecie brazylijskie płyty z 2013 nagraną z samym Marcosem Valle i z 2015 (Brasil), na której zagrali m.in. Quatuor Ebene i Bernard Lavilliers.


Stacey Kent to wielka gwiazda i przyjaciółka gdyńskiego festiwalu, jej polska kariera zaczęła się tak naprawdę od jej udziału w pierwszym Ladies' Jazz Festival w 2005 roku. Tym razem Artystka ma dla polskiej publiczności wyjątkowy rodzynek, specjalny i unikalny koncert, który został przygotowany tylko dla Ladies' Jazz Festival - gorąco zapraszamy: Filharmonia Kaszubska 24 lipca, Wejherowo.

 

Stacey Kent

 

Wieczór Bossanovy

 

Stacey to nasza wspaniała przyjaciółka. Wystąpiła w pierwszej edycji Ladies' Jazz Festival w 2005 roku i zaraz potem stała się niezwykle popularna w naszym kraju. Jednocześnie w tym samym roku podpisała kontrakt ze sławną wytwórnią  Blue Note Records i Jej kariera nabrała niezwykłego tempa na całym świecie!

W 2013 roku przedstawiła festiwalowej publiczności swój wtedy prapremierowy materiał z płyty The Changing Lights.
W tym roku przygotowała jedyny w swoim rodzaju program podsumowujący jej fascynację bossa novą i rytmami Brazylii.
Wystarczy przypomnieć, że Stacey Kent jest jedyną niebrazylijką zaproszoną w 2011 do obchodów 80 rocznicy powstania najsłynniejszej figury Chrystusa, w Rio de Janeiro. Przy okazji uświetniła 50lecie pracy artystycznej samego Marcosa Valle serią wspólnych koncertów i obecnością na live albumie tego artysty, w zeszłym roku natomiast wydała przepiękny album z bossami, na którym towarzyszył jej gitarzysta Roberto Menescalu, ikona i autor "O barquinho" - kanonicznej wręcz bossa novy .

Stacey Kent podczas  Ladies' Jazz Festival 2016 w koncercie  w gościnnej festiwalowi Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie towarzyszyć będą Jim Tomlison oraz Nate Najar. Jima nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności - to partner życiowy i zawodowy Stacey, uznany w świecie  saksofonista tenorowy. O Nate Najar wystarczy przypomnieć, że to jeden z największych światowych gitarzystów specjalizujących się  w bossa novie i brazylijskim jazzie. Przyleci specjalnie do Polski towarzyszyć Stacey Kent w jej wyjątkowym projekcie przygotowanym dla polskiej publiczności na LJF'2016.

24 lipca Filharmonia Kaszubska, Wejherowo. Trzeba tam być bezsprzecznie!

 

Wyszukaj na stronie:

Bilety