Dee Dee Bridgewater

Dee Dee Bridgewater ponownie w Polsce.

Trzykrotna laureatka Grammy otworzy Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni!  DEE DEE BRIDGEWATER AND THE MEMPHIS SOULPHONY PRESENT "MEMPHIS… YES, I’M READY"

» czytaj dalej

Dorota Miśkiewicz

Dorota Miśkiewicz feat. Miroca Paris ze specjalnym projektem Caminho para Evora.

21 lipca Teatr Muzyczny, Ladies’ Jazz Festival 2018 Gdynia!

» czytaj dalej

Ayo

Ayo. gwiazdą Ladies’ Jazz festiwal 2018!

22 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni zagości RADOŚĆ.

» czytaj dalej

Melody Gardot

MELODY GARDOT na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni 2018!

Jej imię wręcz wymusza najwyższy kunszt wykonawczy i artystka każdym nagraniem i koncertem potwierdza tę prawidłowość: Melody Gardot to gwiazda planowanego na lato Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni!

» czytaj dalej

Jane Monheit

Jane Monheit nareszcie wystąpi w Polsce! Na Ladies’ Jazz Festival 2018!

Na jedynym koncercie w ramach festiwalu w Filharmonii Kaszubskiej! Wejherowo 23 lipca 2018.

» czytaj dalej

Urszula Dudziak

SPECJALNY KONCERT


NAJWIĘKSZA POLSKA GWIAZDA WOKALISTYKI JAZZOWEJ
NA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017


URSZULA DUDZIAK Z KONCERTEM 20 SIERPNIA
W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

 

 

 

20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni na rozpoczęcie Ladies’ Jazz Festival 2017 wystąpi Urszula Dudziak!
 

To jej składała nieskrywany hołd Dianne Reeves ze sceny w 2015 mówiąc, że gdyby nie Ula, to ona nie śpiewałaby jazzu. To przed nią kłaniała się Esperanza Spalding podczas wizyty w Gdańsku i to o niej wspominała, że była jej wzorem Terry Lean Carrington podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ikona jazzu, jedyna polska wokalistka jazzowa z takim dorobkiem, szacunkiem środowiska i pozycją w międzynarodowym jazzie po siedmiu latach od pierwszego dla nas występu Urszula Dudziak gwiazdą Ladies’ Jazz Festival!

 

Tak, informowaliśmy o koncercie Ewy Bem jednak Pani Ewa odwołała swój występ ze względów osobistych. Z całego serca życzymy artystce wszystkiego najlepszego!
 

Być może to zły los, wszak w tym roku Ladies’ Jazz Festival po raz 13. Nigdy jeszcze nie mieliśmy takiej sytuacji, by zmieniać zapowiedziany program. Cóż, zdarzyło się. Natychmiast przystąpiliśmy do rozmów z polskimi gwiazdami, ale dlaczego szukać daleko skoro Urszula Dudziak to wręcz światowy autorytet w dziedzinie wokalistyki jazzowej, a do tego wspaniała przyjaciółka i dyrektor artystyczna festiwalu.

 

„Ewa Bem to wybitna artystka i wspaniała wokalistka jazzowa, a do tego moja droga przyjaciółka, bardzo cieszyłam się na nasze spotkanie w Gdyni i teraz muszę godnie Ją zastąpić. Ewo, wszyscy ślemy Ci najszczersze serdeczności” – powiedziała nam Urszula Dudziak.

 

Od czasu pierwszego koncertu na Ladies’ Jazz Festival artystka nie tylko wydała płytę, ale i świetnie przyjętą wspomnieniową książkę, której dalszy ciąg ukaże się wkrótce. Jest bodajże jedyną Polką, która dała koncerty w Cornegie Hall. Fantastycznie, że ten eksportowy skarb polskiej kultury ponownie zagości na Ladies’ Jazz Festival. Gościem recitalu będzie Grażyna Auguścik – zapowiada się więc wielkie święto polskiej wokalistyki jazzowej.

 

Występ 20 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Ważna wiadomość dla posiadających bilety na odwołany z przyczyn osobistych artystki recital Ewy Bem: bilety zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak! Jeśli jednak ktoś chce je zwrócić, należy robić to w miejscach zakupu.

 

Urszula Dudziak

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni.

12 koncertów. Koncerty biletowane i bezpłatne. Jedyne występy w Polsce, pierwsze wizyty w kraju i długo oczekiwane spotkania po latach.

Gdynia stolicą kobiecego jazzu na najwyższym poziomie!
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

» czytaj dalej

Kandace Springs

Fenomenalna Kandace Springs po raz pierwszy w Polsce!

JEJ GŁOS MOŻE ROZTOPIĆ ŚNIEGI – POWIEDZIAŁ PRINCE
DEBIUTOWAŁA PŁYTĄ – OD RAZU W BLUE NOTE
WSPÓŁPRACUJE Z LARRY KLEINEM - PRODUCENTEM M.IN. MELODY GARDOT, LIZZ WRIGHT, HERBIEGO HANCOCKA
KANDACE SPIRNGS PO RAZ PIERWSZY W POLSCE
JEDYNY KONCERT W ROKU
LADIES’ JAZZ FESTIVAL 2017

 


Jedyny koncert artystki 21 sierpnia o godzinie 20:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie w ramach Ladies’ Jazz Festival 2017!

 

Kandace Springs

 

Prince zaprosił ją do wspólnego wykonania Purple Rain w trzydziestą rocznicę wydania krążka, udzielała się na głośnym przeboju Sama Smitha Stay with me. Sama przyznaje się do wpływów Billie Holiday, Niny Simone, Elly Fitzgerald, Roberty Flack i Norah Jones. W jej utworach odnajdziemy jazz, soul, R&B, pop, a także elementy hip hopu. Ma raptem 27 lat i już jej płytę wydaje Blue Note!
Larry Klein, producent m.in. Herbie Hancocka, Joni Mitchell, Melody Gardot czy Lizz Wrigtht powiedział „kupiła mnie już pierwszą piosenką, którą mi zaśpiewała, a jej dymny głos wespół z frazą i ponad wiek mądrą interpretacją chwyciły mnie natychmiast”. To właśnie on wyprodukował jej płytę Soul Eyes, z która artystka przyjedzie na pierwszy i jedyny w tym roku koncert w Polsce, który odbędzie się w ramach Ladies’ Jazz Festival 2017.

21 sierpnia, g. 20:00 Filharmonia Kaszubska w Wejherowie.
Bilety w cenie od 89 do 149 zł dostępne są w kasach Filharmonii Kaszubskiej oraz na stronach: www.wck.org.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl

Bebel Gilberto

KWINTESENCJA BOSSA NOVY, BEBEL GILBERTO NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 26/08 GDYNIA
 

Światowy sukces odniosła już swym pierwszym solowym albumem Tanto Tempo z 2000r. (Latin Grammy i MOBO). Współpracowała z Davidem Byrne’em, Princem, Mikiem Pattonem, Kennym G, Amonem Tobinem czy Thievery Corporation. Ma niezliczoną ilość nominacji do Grammy, a jeśli ktoś szuka artystki, która naprawdę urodziła się dla Bossy i wyssała tę muzykę z mlekiem matki, to jest to nikt inny jak właśnie Bebel Gilberto.

 

Bebel Gilberto

 

Urodziła się w NYC, ale dzieciństwo spędziła w Brazylii, jej rodzicami są Joao Gilberto (twórca m.in. Girl from Ipanema i ojciec bosa novy w ogóle) i Miucha. W domu bywali i grali z rodzicami Tom Jobim, Milton Necimento, Caetano Veloso czy Chico Buarque. Nie dziwi więc fakt, że po raz pierwszy brała udział w nagraniach mając 7 lat…
 

Jej twórczości słychać nie tylko spuściznę rodziców, ale i Prince’a, Debussy’ego, można dostrzec jej zainteresowanie Bjork, Gershwinem, Billie Holiday czy amerykańskim soulem, a nawet disco.
Śpiewa po angielsku i oczywiście po portugalsku. Jej utwory znajdują się nie tylko na solowych płytach artystki, ale i na niezliczonych składankach chilloutowych, smooth jazzowych, tanecznych i latino.
 

26 sierpnia centrum światowego ciepła będzie w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie o 20:00 po dziesięcioletniej niebytności w Polsce wystąpi najbardziej gorąca interpretatorka bossy Bebel Gilberto!

Wendy Lands

WENDY LANDS, KANADYJSKA DIVA, ZNAKOMITA WYKONAWCZYNI PRZEBOJÓW WŁADYSŁAWA SZPILMANA PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017
27 SIERPNIA 2017, TEATR MUZYCZNY GDYNIA
 

Wendy Land zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

 

Wendy Lands

 

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tej uznawanej za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Wyszukaj na stronie:

Bilety