Polskie EVERGREENY

Polskie Evergreeny

ulubione piosenki Moniki Borzym, Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej i Agi Zaryan.


Artystkom towarzyszyć będzie gościnnie Grzegorz Turnau.

19 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni, g. 20.00

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie. Słuchamy jej w domu, w pracy, w samochodzie, mamy w telefonach i komputerach. Początkowo poznawaliśmy to, co lubili nasi rodzice, dziadkowie, potem autorytetami było starsze rodzeństwo, konkretni prezenterzy radiowi, dJ-je, koledzy ze szkolnej ławki. Jest z nami w chwilach radości i wzruszeń. Piosenki  przynoszą  nam niezwykłe emocje, niosą  ważkie treści. Amerykanie od dawna mają swoją tzw. American Songbook – zbiór świetnych piosenek na każdą okazję, opisujących, podkreślających bądź ujarzmiających każdą niemal sytuację, która może nas spotkać. Czemu u nas nie miałoby stać się podobnie?

Tak właśnie przebiegała praca nad projektem Polskie Evergreeny, Piotr Łyszkiewicz zaproponował fantastycznym polskim artystkom wskazanie  tych najlepszych, ich ulubionych lub też niezwykle ważnych piosenek . Potem trzeba było wspólnie z Artystkami i kierownikiem muzycznym tego koncertu  Arturem Jurkiem  dokonać wyboru .

W efekcie w programie tego niezwykłego koncertu znajdą się m.in. piosenki takie jak Okularnicy, Zielono mi, Na moście w Avignon, Serduszko puka  w rytmie Cha-Cha  oraz wiele innych, znanych, lubianych i szanowanych, wiecznie żywych w polskiej kulturze.

19 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni zaprezentują je Państwu wspaniałe damy polskiego jazzu: Monika Borzym, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska i Aga Zaryan.

Towarzyszyć im będzie gościnnie  Grzegorz Turnau oraz aranżer Artur Jurek ze swoim zespołem.

Najlepsze miejsce i czas, by Polskie Evergreeny, znalazły się na XX Ladies’ Jazz Festival i rozbrzmiały w Teatrze Muzycznym w Gdyni. A czy będą wśród nich również te najważniejsze dla Pani, Pana, Państwa? Najlepiej sprawdzić 19 lipca 2024 o g. 20.00!

 

Comments are closed.