MIKROMUSIC

Mikromusic na XX Ladies’ Jazz Festival
18 lipca 2024 g. 17.00 Teatr Muzyczny w Gdyni!

Najprawdopodobniej jedyni artyści na świecie śpiewający o podrobach, podejmujący temat samotności psa w kosmosie czy tragedii pająków-inwalidów – ofiar ludzkiej przemocy, autorzy światowego hymnu dotkniętych prokrastynacją i syndromem poniedziałków,

 

Mikromusic to jeden z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych polskich zespołów grający muzykę, którą członkowie grupy sami określają jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii (np.
w słynnym tokijskim Blue Note), Irlandii, Litwie… Gościli też przeszło 10 lat temu na Ladies’ Jazz Festival dając niezapomniane przedstawienie w Klubie Ucho. W 2020 r. zostali uhonorowani Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.

Niewątpliwym atutem i oryginalnym głosem zespołu jest Natalia Grosiak, która założyła Mikromusic w 2002 roku razem z wszechstronnym gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim. Skład zespołu uzupełniają wybitni muzycy, którzy oprócz tego, że zasilają sceny, są równoprawnymi twórcami albumów od brzmienia instrumentów przez aranżacje, kompozycje, aż po produkcje. Są to: Robert Szydło, basista, znany ze swoich solówek, który jest także producentem albumów Mikromusic, Robert Jarmużek – pianista, kompozytor, aranżer; specjalizujący się w jazzowych brzmieniach, trębacz Adam Lepka – to jego dziełem są np. piękne aranżacje do albumu “Mikromusic z Górnej Półki”, która została nominowana do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii “Najlepsze Nagranie Koncertowe”, Łukasz Sobolak – perkusista, oprócz gry w zespole wspomagający swym talentem między innymi Anitę Lipnicką. Niewątpliwym fenomenem Mikromusic jest także ich 20-letnia obecność na scenie oraz niezmienny od kilkunastu lat skład zespołu.

Po koncercie Mikromusic na Ladies’ Jazz Festival 2024 spodziewamy się wspaniałych harmonii, oryginalnych dźwięków, świetnych tekstów, śpiewnych refrenów i wrażeń głęboko zapadających w pamięci słuchaczy, a serca i dusze ich napawających pięknem i ciepłem.

Mikromusic wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 18 lipca 2024 o godz. 17:00.

Comments are closed.