Reni Jusis

Reni Jusis w projekcie “Je suis Reni”
Francuska chanson na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021
29 lipca 17:00 Teatr Muzyczny w Gdyni

Reni Jusis – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu. Cały czas poszukuje, zmienia, interpretuje.

Ma na swoim koncie 8 płyt, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej, między innymi: Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem i Marcinem Pospieszalskim. Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty.

Po odważnym, eksperymentalnym krążku „BANG!” sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna i ultra tanecznym albumie  zatytułowanym „ĆMA”, 2021 rok
w karierze Reni Jusis stoi pod znakiem projektu „Je suis Reni – francuska przygoda Reni Jusis”.

Projekt „Je suis Reni” to niezwykły zbiór ulubionych francuskich piosenek Reni Jusis. Melancholijny i zabawny zarazem. Artystka wraz
z nowym akustycznym zespołem łączy klasyczne francuskie utwory z lat 60
i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami. Repertuar projektu „Je suis Reni” jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza.
Już 29 lipca na Scenie Dużej Teatru Muzycznego w Gdyni o 17:00 Reni Jusis i Je suis Reni!

Tegoroczny XVII Ladies’ Jazz Festival odbędzie się w dniach 26-31 lipca.
Bilety w bileteriach już od wtorku 18 maja!

Comments are closed.