Krystyna STAŃKO

Krystyna Stańko i jej rewelacyjny Aquarius na Ladies’ Jazz Festival
Koncert z Orkiestrą
28 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni, 18:00

Subtelność pięknego, ciepłego i zmysłowego głosu Krystyny Stańko poddana została ważnej cenzurze. Tym razem – nie siląc się na ortodoksyjnie jazzowe nastroje – wokalistka bawi się muzyką – Dionizy Piątkowski

Muzykę, którą słyszymy, cechuje niezwykła szlachetność, wyczucie stylu i bogactwo improwizacji – Jazz Forum

Tutaj są tak naprawdę tylko dwie rzeczy doprowadzające całość do spełnienia. Wokal Krystyny Stańko i aranże Krzysztofa Herdzina. Tak po prostu. Naturalnie…  Majstersztyk – JazzSoul
Przemo Urbaniak

Wspaniałe recenzje, wyśmienici muzycy, niezwykła artystka, najnowsza płyta: bossa nova, jazz, piosenki – taki zestaw tylko na Ladies’ Jazz Festival.

Krystyna Stańko, autorka tekstów, kompozytorka, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych
w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, Pomorskiej Nagrody Artystycznej, nagrody za Jazzowy Album Roku Osobowość Roku Radia Gdańsk, laureatka Nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu Debiuty – Opole, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gdańska i jej nowa, dziesiąta już płyta!

Wielkie standardy jak My Favourite Things czy You Don’t Know What Love Is, cudna pieśń Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory Zmierzch, aranżacje Krzysztofa Herdzina, orkiestra kameralna plus stały zespół artystki i kwintet instrumentów dętych – tak rozbudowanego składu jeszcze na Ladies’ Jazz Festival nie było; to trzeba zobaczyć, usłyszeć i zakochać się w tej muzyce pełnej piękna, zmysłowości i niuansu i w tych ciągle pełnych piękna piosenkach.

Jawi nam się niezwykły festiwalowy koncert, to będzie wydarzenie!
28 lipca 2019, 18:00, Teatr Muzyczny w Gdyni, Ladies’ Jazz Festival 2019.

Serdecznie zapraszamy

Comments are closed.