Kateryna KRAVCHENKO

27 lipca 2022 r., o g. 17:00 w Konsulacie Kultury.

Kateryna Kravchenko jest ukraińską piosenkarką jazzową i kompozytorką. Na fortepianie gra od czwartego roku życia, śpiewa jazz od jedenastego.

W 2014 roku z malutkiej Bałty przeniosła się do Odessy, gdzie poświęciła się dalszej  edukacji muzycznej i współpracy z innymi muzykami biorąc udział w konkursach,

koncertach i produkcjach telewizyjnych. W 2018 roku opuściła Ukrainę, aby rozpocząć studia muzyczne w Akademii Carla Marii von Webera w Dreźnie.

Po wygraniu konkursu zespołowego w Hochschule für Musik w Dreźnie i trzecim miejscu w Konkursie Blue Note w Poznaniu, Sukces dał jej możliwość występów na większych scenach, takich jak Dni Jazzu w Dreźnie, Staatsschauspiel Dresden czy Europejskie Centrum Sztuki w Hellerau oraz pomógł nagrać debiutancki album „Stories”, wydany w październiku 2020 r.

„Od dawna marzyłam o założeniu zespołu. Chciałam odkryć siebie, poeksperymentować,

pisać muzykę i pracować z muzykami z różnych krajów”.

Projekty Kateryny nie ograniczają się tylko do sceny jazzowej i śpiewu. Pisze muzykę na

różne składy i poszerza swoje umiejętności również pozamuzyczne. Jej chęć rozwoju i nauki zachęca ją do wyjazdu do Sztokholmu, gdzie w Royal College of Music chciałaby rzucić wyzwanie swojej kreatywności i odkryć nowe źródła inspiracji.

Comments are closed.