Karolina Lipska

Urodziła się w 1991 r. w Jeleniej Górze. Uczęszczała tam do Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki (klasa trąbki). Od razu po maturze dostała się na wydział jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – do klasy dr hab. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Po roku wróciła do miasta położonego bliżej rodzinnych stron – do Wrocławia. Następnie ukończyła licencjat na PWSZ w Nysie w klasie śpiewu jazzowego dr Ingi Lewandowskiej, finalnie obroniła tytuł magistry sztuki J na Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa wokalistyki jazzowej dr Bartosza Jaśkowskiego oraz dr Iwony Kmiecik).

Przed założeniem zespołu moich marzeń, jakim są TANTFREAKY, twórcze aspiracje spełniała w zespołach autorskich: Kulturomanii, Kumplach i Artechno. Obecnie oprócz niej Zespół Tantfreaky tworzy sześciu wrocławskich muzyków, wśród nich są absolwenci oraz studenci wyższych szkół muzycznych – Wrocław, Katowice. Zespół rozpoczął działalność kreatywną w 2019 r. Pracuje nad nagraniem pierwszej płyty.

TANTFREAKY łączą nowoczesne elektro-akustyczne brzmienia z wibrującym śpiewem frontwoman. Tworzenie traktują jako terapię, sposób na szczęście. Wciąż poszukują nowych muzycznych światów. Skład zespołu:
głos – Karolina Lipska,
saksofon, vocoder, syntezator – Kacper Mikołajuk, multiinstrumentalista, kompozytor i raper,
klawisze, syntezatory, vocoder – Wojtek Konopko, kompozytor, aranżer, producent,
fortepian – Piotr Rachoń, doświadczony muzyk posiadający na swoim koncie wiele wydanych płyt, aranżer,
gitara basowa – Janusz Lizoń, na co dzień kontrabasista Filharmonii Opolskiej,
perkusja, sampler – Paweł Nienadowski,
perkusjonalia – Wiktor Golc, doświadczony muzyk, twórca swoich instrumentów.

TANTFREAKY łączą pokolenia – bardziej doświadczeni muzycy dzielą się wiedzą z młodszymi adeptami sztuki. Zespół ma wielkie ambicje oraz twórczość, którą chce się jak najszybciej podzielić ze słuchaczami. Osiągnięcia artystyczne:

  • nagroda indywidualna na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze (2011)
  • nagroda specjalna na konkursie im. Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy (2014),
  • koncerty (wielokrotnie we wrocławskim klubie Vertigo, we wrocławskim klubie Formaty, w Starym Klasztorze we Wrocławiu, w Jeleniogórskim Centrum Kultury,
  • koncerty w Bystrzycy Kłodzkiej (MOK) oraz w Polanicy Zdrój (Teatr Zdrojowy) z The Cuban Latin Jazz – próba odnalezienia się w kubańskiej salsieJ
  • koncerty w wielu wrocławskich kawiarniach,
  • autorska muzyka w zespołach: Kulturomania, Kumple, Artechno
  • autorska muzyka zespołu TANTFREAKY

Comments are closed.