Anna Maria JOPEK

ANNA MARIA JOPEK
trzykrotnie na XIX Ladies’ Jazz Festival 2023!
Trzy wyjątkowe kameralne koncerty
17, 18 i 19 lipca 2023 Konsulat Kultury w Gdyni godzina 20:00

Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna, Anna Maria Jopek nareszcie na Ladies’ Jazz Festival i to od razu trzykrotnie! Trzy kameralne koncerty wspaniałej polskiej artystki!

Koncertowała i/lub nagrywała z Patem Methenym, Youssou N’Dourem, Bobbym McFerrinem, Branfordem Marsalisem, Nigelem Kennedym, Richardem Boną, Gonzalo Rubalcabą czy Stingiem. Śpiewała w Carnegie Hall, Hollywood Hall, Royal Festival Hall, tokijskiej Operze i Blue Note, Santori Hall i Operze w Tel Awiwie. Nagrywała na Abbey Road i u Petera Gabriela. Już w 1995 roku została nagrodzona osobistą nagrodą od samego Michela Legranda. Ma cztery statuetki Fryderyka i jedną Wiktora, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Perłę Honorową Polskiej Gospodarki. Jej dyskografia to dziewiętnaście płyt plus kompilacje i single, wiele z nich pokryło się złotem i platyną.

19 płyt to idealny pretekst, by dać wyjątkowe koncerty na XIX Ladies’ Jazz Festival. Te koncerty zaś to idealny pretekst, aby być razem z artystką
w miejscu, gdzie rodzić będzie się historia – Anna Maria Jopek Kameralnie 17, 18 i 19 lipca w Konsulacie Kultury w Gdyni, zawsze o 20:00 – można sobie pozwolić, by tam nie być, ale po co potem żałować?

Zapraszamy!

Comments are closed.