Mika Urbaniak

mika urbaniakMika Urbaniak otworzy dziesiątą edycję Ladies' Jazz Festival w Gdyni. Córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos  i doskonały flow,   a co  za  tym  idzie  zapraszana  do współpracy przez  największe osobowości polskiej sceny.   Znana ze współpracy z Mieczysławem  Szcześniakiem, Noviką, Grzegorzem Markowskim, O.S.T.R., głos z płyt Smolika, występująca okazjonalnie (co oczywiste) z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Dziewczyna przesiąknięta jazzem na wskroś: miała go w pierwszych hauście wdychanego powietrza  (urodziła się przecież w stolicy jazzu), miała go w kołysankach rodziców, w domu...                                                  

 

Na koncertach Mika po prostu czaruje swingiem.  

                                                       

Ma na swoim koncie dwie świetnie przyjęte płyty solowe (Follow You 2012 i Once in a Lifetime 2014). Możemy na nich usłyszeć wspaniały głos, niemożliwe wyczucie, cudowne rytmy. A my doświadczymy tego na koncercie Mika Urbaniak Quartet 11 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni o godz. 20:00

Christine Tobin

christine tobinTa ognista Irlandka ma na swym koncie 10 solowych płyt, 5 zespołowych, wystąpiła gościnnie na kolejnym tuzinie krążków. Gra na fortepianie, komponuje, pisze teksty, śpiewa. W genialny sposób oddała hołd Carole King i jej Tapestry, zachwyciła utworami do wierszy Yeatsa,  ostatni jej album to fenomenalne interpretacje utworów Leonarda Cohena. Tobin właśnie za ten album dostała niedawno na festiwalu w Edynburgu Herald Angels Award i drugą w swojej karierze Parliamentary Jazz Awards. Zresztą tych nagród ma już całą, gęsto zapełnioną półkę nad kominkiem z BBC Jazz Awards i British Composer Award na czele.

Występuje od połowy lat 80, tym bardziej miło nam zakomunikować, że Ladies' Jazz Festival z radością przedstawi Państwu tę wspaniałą artystkę.

Christine Tobin łączy na scenie współczesny jazz z folkiem, do śpiewania i występów publicznych pobudziła ją Joni Mitchell, ale sama przyznaje, że wpływ na nią mieli i Betty Smith, i Miles Davies, Olivier Messiaen i wspomniany już Leonard Cohen.

Irlandzcy krytycy napisali, że Tobin znalazła w tych pełnych nostalgii i smutku pieśniach kanadyjskiego barda delikatny promyk nadziei - właśnie tego będziemy oczekiwać od niej 12 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 

Koncert Christine Tobin rozpocznie się o 20:00

Dianne Reeves

dianne reevesDianne Reeves należy do ścisłego grona największych sław kobiecego jazzu naszych czasów.

Ma na swoim koncie rekord, którego żadna inna dama jazzu nie osiągnęła: trzykrotnie rok po roku zdobyła największy laur za swoją płytę - muzycznego Oscara, jakim dla wszystkich w branży muzycznej jest nagroda Grammy!

Do dziś, dosłownie - bo ostatnią statuetkę Grammy przyznano tej artystce w tym roku!, ma tych nagród aż pięć! To dowód wielkiej klasy, nieprzemijającego rozwoju, wspaniałego wyczucia interpretacji i doboru materiału. To dowód, że ta dekada należy naprawdę do niej…

Dianne Reeves potrafi naprawdę wszystko: na ostatniej,  nagrodzonej Grammy płycie "Beautiful Life" fenomenalnie łączy elementy jazzu z nowym R&B, muzyką latynoską, a nawet popem. Prezentuje całe spektrum od jazzu po pop, od swoich interpretacji Boba Marleya i Fleetwood Mac po własne kompozycje. Pracuje z (uwielbianymi nie tylko w Polsce) Esperanzą Spalding, Richardem Bona, Gregorym Porterem i wieloma innymi potęgami muzyki jak choćby George Duke.

Artystka po raz pierwszy wystąpi na Ladies' Jazz Festival, po raz pierwszy odwiedzi Gdynię i - jesteśmy szczerze przekonani: da wspaniały koncert na dziesięciolecie jedynego festiwalu dam jazzu w tej części wszechświata: 14 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni będzie należał do wspaniałej Dianne Reeves.

Nie można tego przegapić!

Candy Dulfer

candy dulferUwielbiana w Polsce od swego pierwszego koncertu w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Jej "Lily was here" znają wszyscy zelektryzowani mieszkańcy naszej planety. Zawsze uśmiechnięta, zawsze inna, zawsze rozgrzewająca do czerwoności Candy Dulfer wystąpi na jubileuszowym dziesiątym Ladies' Jazz Festival w Gdyni.

Candy Dulfer to istny wulkan i kameleon na światowej scenie muzycznej. Smooth jazzowe pierwsze i od razu wielkie początki kariery w latach 90. Współpraca z największymi sławami jazzu i pop. Kontrakty, płyty, nominacje do Grammy, nagrody i tysiące niezwykłych koncertów pod każdą szerokością geograficzną świata.

Nowa dekada XXI wieku to kolejna nowa twarz artystki. Nowy album, nowy zespół, nowe brzmienie. Szalone tempo, setki koncertów. W 2013 roku wraz z przyjaciółkami organizuje supergrupę Ladies of Soul, której show w Amsterdamie ogląda 34 tysiące fanów!

Występowała w Polsce nie raz - fakt.
Za każdym razem pokazywała inną twarz - fakt.
Nieprzerwanie zachwyca miłośników muzyki, zabawy tańca - fakt.
Chcemy się z nią bawić, szaleć i wyginać - niezaprzeczalny fakt!

Candy Dulfer zakończy swoim występem 10 edycję Ladies' Jazz Festival w Gdyni, a światowe stacje meteorologiczne zarejestrują, że okolice Teatru Muzycznego 31 lipca 2015 wieczorem to najgorętsze miejsce na Ziemi i my tam będziemy!

Brenda Boykin & Club des Belugas

brenda boykin & club des belugasBrenda Boykin to jedna z najwspanialszych współczesnych amerykańskich artystek jazzowych.  Lee Hildebrand powiedział i niej: „to najbardziej autentyczny twórczy głos tego pokolenia”. Piosenkarka uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku. Koncertowała we Francji, w Meksyku, w Nowej Zelandii, w Japonii oraz oczywiście wiele razy w USA i Niemczech. Od 2005 roku jest wokalistką „Club des Belugas“. 

Club des Belugas to jeden z najlepszych  zespołów Nujazzowych na świecie. Fantastycznie łączą współczesny lounge i Nujazz z brazylijskimi rytmami, swingiem i soulem z lat 50, 60 i 70. Utwory z ich płyt pojawiły się ponad 630 razy na różnego rodzaju kompilacjach takich jak Hotel Costes, Paparazzi czy Brazilelectro,  które sprzedano na świecie w łącznym nakładzie  ponad 4 i pół miliona płyt. Do tego dochodzą płyty, które wydał sam zespół! Kompozycje zespołu zyskują ogromną popularność w przemyśle reklamowym: użyto ich w filmach między innymi marek takich jak Lexus, Jaguar, Honda, Nivea czy LG.

Ta mieszanka to odkrycie Ladies' Jazz Fest dla polskiej publiczności i nasi urokliwi, energetyczni przyjaciele: grupa wystąpiła na LJF 2011, była gwiazdą Ladies' Jazz Tour dając koncerty w innych niż 3M aglomeracjach miejskich naszego kraju. Zaprosiliśmy ich znowu na dziesięciolecie festiwalu. I jesteśmy pewni, że wycisną z nas siódme poty, i że wszyscy, którym dane będzie bawić się z nimi, nie zapomną tego koncertu długo!
 

Brenda Boykin featuring Club des Belugas wystąpią w filharmonii w Wejherowie 16 lipca 2015.

Wyszukaj na stronie:

Bilety