Monsieur Periné

Monsieur Perine to jedna z najważniejszych formacji młodej i tętniącej życiem kolumbijskiej sceny muzycznej w stołecznej Bogocie.

Młody zespół pod wodzą urokliwej piosenkarki Cataliny Garcia cieszyły się popularnością na długo przed wydaniem debiutanckiego krążka. Ich utwór " La Muerte " został uznany za "piosenkę roku 2011" przez popularne radio Bogota. Odkąd ich pierwszy album "HechoMano" został hitem sprzedaży w czerwcu 2012 roku, zespół znalazł się na dobrej drodze do międzynarodowego sukcesu. Zostali zauważeni przez MTV, które obdarzyło ich niejednokrotnie tytułem Artysta Tygodnia, a ich rosnącą popularność potwierdziły masowo odwiedzane profile na youtube oraz facebook.

» czytaj dalej

Krystyna Stańko i jej Jobim

Krystyna Stańko- wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalną barwą głosu.Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 7 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami. Ostatnie płyty : " Secretly" (2010) z utworami Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach , jak i "Kropla Słowa"(2012) zebrały świetne recenzje, zespół Krystyny Stańko koncertował w kraju i za granicą . Za rok  2012 wokalistka  otrzymała ważne nagrody : Album Roku wybrany przez czytelników prestiżowego miesięcznika Jazz Forum, Pomorską Nagrodę Artystyczną, przyznawaną przez kapitułę złożoną z pomorskich wybitnych artystów , a także Osobowość Roku Radia Gdańsk, za  cotygodniową, niedzielną autorską audycję muzyczną.

» czytaj dalej

Nikki Yanofsky

Nikki Yanofsky w wieku 12 lat była najmłodszą gwiazdą w historii programu Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Montrealu. W 2010 roku śpiewała dla 3,2 miliarda ludzi (co stanowi połowę ludzkiej populacji) podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Vancouver.

 

Nikki pracowała z takimi artystami jak Herbie Hancock, Phil Ramone, Will.I.Am, Wyclef Jean czy Elton John. Obecnie prowadzona jest przez swojego wielkiego fana, mentora i producenta wykonawczego albumu – legendarnego Quincy Jonesa.

» czytaj dalej

Monika Borzym

Monika Borzym - młode i gorące nazwisko na polskiej scenie jazzowej.
Wychowanka słynnej szkoły przy Bednarskiej, ale uczyła się też i śpiewała w Stanach Zjednoczonych i w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jej niedawny debiutancki krążek przewrócił polskim kobiecym jazzem w te i nazad! Niemal nikomu nie znana debiutantka z Polski na jednej płycie z plejadą amerykańskich wyjadaczy scenicznych i samym Gilem Goldsteinem na fortepianie! A zawartość? Świetna, lekko strawna i pobudzająca kolekcja kobiecych hitów w jazzowym, aranżacyjnym sosie wspomnianego już czterokrotnego zdobywcy Grammy, Gila Goldsteina! Piosenki Amy Whinehouse, Reginy Spector, Bjork, Jony Mitchell, Eryki Badu czy Fiony Apple - rewelacyjne wejście na rynek muzyczny młodziutkiej wokalistki!

» czytaj dalej

Banda Magda

Charyzmatyczną, przebojową, wulkanicznie energetyczną liderką i spiritus movens grupy jest od lat mieszkająca i tworząca w NYC greczynka Magda Giannikou. Magda Giannikou komponuje, pisze teksty, gra na akordeonie i kontrabasie.

Ta niezwykle wszechstronna artystka śpiewa aż w sześciu językach: oprócz greckiego i angielskiego śpiewa również po portugalsku, hiszpańsku, włosku i francusku.

Gross repertuaru Banda Magda to wybuchowa mieszanka francuskiej piosenki kabaretowej, brazylijskiego baiao, cygańskiego jazz manouche, greckich i nowojorskich wibracji, karnawałowej samby i portowego tango.

» czytaj dalej

Hanna Wozniak & Confusion Project

Znana na trójmiejskiej scenie wokalistka z doświadczeniem w wielu gatunkach muzyki rozrywkowej.  Z wyróżnieniem ukończyła śpiew jazzowy kierunku jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku (Obecnie wykładowca śpiewu tego samego kierunku.) Jazzowy warsztat kształciła pod okiem uznanych w kraju i na świecie pedagogów m. in.: Anny Domżalskiej, oraz Boba Stoloffa (improwizacja jazzowa). Dysponująca 5 oktawowym głosem sprawnie manewruje zarówno w repertuarze Christiny Aguillery, jak i Rachelle Ferrel. Umiejętności nabyte podczas studiów na Akademii Muzycznej imienia S. Moniuszki w Gdańsku (Wokalistyka jazzowa), poszerzała na warsztatach m. in.: Doroty Miśkiewicz oraz piosenkarza gospel Briana Fentress’a. Do najpoważniejszych osiągnięć należy zaliczyć:  I miejsca na 40 Międzynarodowych spotkaniach wokalistów jazzowych w Zamościu także wyróżnienie na  43 Old jazz meeting czyli prestiżowej "Złotej Tarce" .Oprócz doświadczenia wokalnego ma również na swoim koncie przygodę z teatrem oraz filmem.

Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz śpiewała jedną z piosenek w filmie „Strajk”, nagrodzonego Oscarem reżysera Volkera Schlondorff’a. Oprócz występów na scenie, przygotowywała wokalnie wraz z Adamem Kaufholdem solistów biorących udział w głośnym koncercie musicalowym „I Want It All”, oprócz tego sama brała w nim udział jako solistka. Użyczała swojego głosu w charakterze backing vocals m. in.: na płycie Sławka Wierzcholskiego „Blues w filharmonii”.

» czytaj dalej

Bardotka Trio

bardotka triośpiewające w harmonii wokalistki zaczynały od wykonywania dobrze znanych polskich i amerykańskich standardów swing i jazz. Nazwane "polskimi The Puppini Sisters" szybko postanowiły udowodnić, że mają własny charakter a wykonywana przez nie muzyka to już nie tylko nastrojowa klasyka ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka ich kolorowych osobowości połączonych z szeregiem spójnie mieniących się łobuzerskich dźwięków - przez retro, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country. Kochają retro ale jak same mówią "nie za różowego cadillaca i wytaliowane sukienki". W tęsknocie za dawnymi czasami upatrują czegoś więcej - oryginalności, klasy, energii, wrażeń.

Pierwszym nagranym przez Bardotka Trio utworem była kompozycja "Mówić chłopcom nie (Nie google-uj mnie)" otrzymana od Marcelli Puppini oraz francuskich DJ-ów i producentów electro-swing, Barta i Bakera, którzy na swoim koncie mają dziesiątki wydanych płyt i których uznaje się za jednych z najlepszych producentów electro-swing na świecie. To dzięki tym paryskim entuzjastom gatunku początkujące trio miało szanse wypłynąć na głębsze wody.

» czytaj dalej

Agnieszka Maciaszczyk Quintet

Agnieszka MaciaszczykPochodząca z Poznania absolwentka II st. w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia I st. w tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. Pedagog Akademii Rocka New Drums School.

» czytaj dalej

Karolina Śleziak

karolina śleziakurodzona w Rybniku.  W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się”. Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky, a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W w 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta "Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W Rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji "Muzyka z czterech stron świata" jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. W związku z tym jej utwór znalazł się na składance płytowej wydawnictwa MTJ z udziałem wybitnych wykonawców polskiej estrady takich jak: Lora Szafran, Olga Bończyk, Antonina Krzysztoń, Krzysztof Herdzin, Michał Bajor czy Andrzej Poniedzielski.  Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices. 

» czytaj dalej

Saksofonarium

Saksofonarium jest rezultatem zderzenia różnych muzycznych temperamentów, które połączyła fascynacja kameralistyką saksofonową.

Zespól Saksofonarium tworzą cztery saksofonistki, na co dzień związane z muzyką saksofonową. Kwartet powstał w listopadzie 2009 roku w Krakowie:

Joanna Jarosz  saksofon sopranowy/altowy studentka Akademii Muzycznej w Krakowie

Aleksandra Skierka saksofon altowy absolwentka szkoły muz II stopnia im Nowowiejskiego w Gdańsku, obecnie studentka Akademii Muzycznej w Krakowie

Dorota Olech saksofon tenorowy absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie

Paulina Owczarek saksofon barytonowy absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie

Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, począwszy od jazzu, poprzez aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej, stąd też można usłyszeć w wykonaniu kwartetu zarówno renesansową suitę, swing jak i argentyńskie tango.

» czytaj dalej

Wyszukaj na stronie:

Bilety