Znane są już finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival!

Ze względu na wysoki poziom artystyczny zgłaszających się artystek, będziemy świadkami
aż ośmiu, a nie czterech, koncertów konkursowych!

Jury konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybrało nie cztery, a osiem finalistek i zaprosiło je do Gdyni do zagrania w dniach 22- 25 sierpnia koncertów na żywo w Muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim.

Wstęp na te koncerty jest wolny.

Oto finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival:

Aga Czyż

Magdalena  Howorska

Monika Malczak

Judyta Pisarczyk     

Kinga Pruś

Alicja Serowik

T/Aboret

Agata Zamirska

Koncerty będą zaczynały się o godzinie 17.00

Koncert Urszuli Dudziak otworzy Ladies' Jazz Festival

SPECJALNY KONCERT

NAJWIĘKSZA POLSKA GWIAZDA WOKALISTYKI JAZZOWEJ
NA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017

URSZULA DUDZIAK Z KONCERTEM 20 SIERPNIA
W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
 

20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni na rozpoczęcie Ladies’ Jazz Festival 2017 wystąpi Urszula Dudziak!
 

To jej składała nieskrywany hołd Dianne Reeves ze sceny w 2015 mówiąc, że gdyby nie Ula, to ona nie śpiewałaby jazzu. To przed nią kłaniała się Esperanza Spalding podczas wizyty w Gdańsku i to o niej wspominała, że była jej wzorem Terry Lean Carrington podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ikona jazzu, jedyna polska wokalistka jazzowa z takim dorobkiem, szacunkiem środowiska i pozycją w międzynarodowym jazzie po siedmiu latach od pierwszego dla nas występu Urszula Dudziak gwiazdą Ladies’ Jazz Festival!

 

Tak, informowaliśmy o koncercie Ewy Bem jednak Pani Ewa odwołała swój występ ze względów osobistych. Z całego serca życzymy artystce wszystkiego najlepszego!
 

Być może to zły los, wszak w tym roku Ladies’ Jazz Festival po raz 13. Nigdy jeszcze nie mieliśmy takiej sytuacji, by zmieniać zapowiedziany program. Cóż, zdarzyło się. Natychmiast przystąpiliśmy do rozmów z polskimi gwiazdami, ale dlaczego szukać daleko skoro Urszula Dudziak to wręcz światowy autorytet w dziedzinie wokalistyki jazzowej, a do tego wspaniała przyjaciółka i dyrektor artystyczna festiwalu.

 

„Ewa Bem to wybitna artystka i wspaniała wokalistka jazzowa, a do tego moja droga przyjaciółka, bardzo cieszyłam się na nasze spotkanie w Gdyni i teraz muszę godnie Ją zastąpić. Ewo, wszyscy ślemy Ci najszczersze serdeczności” – powiedziała nam Urszula Dudziak.

 

Od czasu pierwszego koncertu na Ladies’ Jazz Festival artystka nie tylko wydała płytę, ale i świetnie przyjętą wspomnieniową książkę, której dalszy ciąg ukaże się wkrótce. Jest bodajże jedyną Polką, która dała koncerty w Cornegie Hall. Fantastycznie, że ten eksportowy skarb polskiej kultury ponownie zagości na Ladies’ Jazz Festival. Gościem recitalu będzie Grażyna Auguścik – zapowiada się więc wielkie święto polskiej wokalistyki jazzowej.

 

Występ 20 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.


Ważna wiadomość dla posiadających bilety na odwołany z przyczyn osobistych artystki recital Ewy Bem: bilety zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak! Jeśli jednak ktoś chce je zwrócić, należy robić to w miejscach zakupu.

Odwołany koncert Ewy Bem

W związku z otrzymaną od managementu Ewy Bem  informacją, że Artystka z  niezależnych od niej przyczyn osobistych odwołuje swoje zobowiązania koncertowe z żalem zmuszeni jesteśmy odwołać jej koncert 20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Bilety na ten odwołany koncert Ewy Bem  zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik, który odbędzie się w ramach Ladies’ Jazz Festival  w tym samym czasie i tym samym miejscu tzn .20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Zwrot biletów będzie możliwy do dnia 14 sierpnia  2017.

 

Z poważaniem,

Organizatorzy

 

Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

If you are a female Artist you can now register to participate in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

Registering deadline is July 24,2017.

The Competition Jury will select 4 finalists from among the propositions sent .

The Finalists will be invited to Gdynia, Poland  between August 22- August 25, 2017 to perform minimum 60 minute concert at Ladies’ Jazz Festival 2017

One of the 4 invited finalists will

The Jury will select the winner from among the invited Finalists. The winner of Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition will be announced on August 27,2017  before  the final concert of the Festival.

Apart from cash the winner will have possibility to record a live album at the  concert which will be held with audience in Polish Radio Studio  in Warsaw  by the end of the year 2017. This material shall be released as cd by Polish  Radio and will be promoted on Polish Radio.

Please click here to get to know how to register for Ladies’ Jazz Festival Grand Prix Competition and also read here Rules and Conditions of Participation in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 24 lipca 2017!. Jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybierze zwycięzcę !

 

Najpierw jury wybierze cztery Finalistki, które zostaną  zaproszone do zagrania koncertów w Gdyni podczas tegorocznego Ladies’ Jazz Festival w dniach 22-25 sierpnia 2017. Jedna z finalistek  otrzyma  Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017, którą wręczymy podczas finałowego koncertu Festiwalu 27 sierpnia 2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zdobywczyni  Grand Prix poza nagroda pieniężną zagra jesienią koncert w Studio Polskiego Radia im Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

Koncert ten zostanie nagrany i  potem wydany na płycie koncertowej promowanej na Antenach Polskiego Radia.

Jury Konkursu dodatkowo przyzna jednej z czterech Finalistek nagrodę Radia Gdańsk w postaci sesji nagraniowej w Studio Radia Gdańsk.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu żeby dowiedzieć się jak się zgłosić i poznać szczegóły:

Regulamin Konkursu Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017

Ewa Bem

KRÓLOWA POLSKIEGO JAZZU EWA BEM

OTWIERA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 W GDYNI
 

Ewa Bem nareszcie na Ladies’ Jazz Festival!
Jej występ 20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpocznie tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival – jedynego festiwalu poświęconego i dedykowanego damom jazzu.

 

Ewa Bem

 

Pani Ewa Bem swoją karierę rozpoczęła w pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. W 1970 wystąpiła na festiwalu Jazz nad Odrą i jako solistka kwartetu Zbigniewa Seiferta na Jazz Jamboree w Warszawie.  Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. W późniejszych latach śpiewała z grupą Mainstream, Swing Session, z kwartetem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, z grupą Quintessence i Walk Away, z zespołem Old Timers, Studiem Jazzowym PR, Alex Bandem i Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracowała z Markiem Blizińskim, Janem Jarczykiem, Zbigniewem Jaremką, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni także od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

W niedzielę 20 sierpnia recital Artystki rozpocznie Ladies’ Jazz Festival 2017!
Teatr Muzyczny w Gdyni, godzina 20:00. Zapraszamy!

Ladies' Jazz Festival 2017

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni


Organizatorzy nie ujawnili jeszcze wszystkich atrakcji, ale to, co już wiemy gwarantuje ogromną przyjemność entuzjastom pięknych kobiecych głosów
i muzyki chwytającej za serce
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

 

Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Ewa Bem, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o 20:00.
Artystka swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

 

21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutanckapłyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. „Jej głos może roztopić wszystkie śniegi” – powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 21.08. o godz. 20:00.

 

Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novęwypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa „Girl from Ipanema” z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies’ Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym. Koncert zacznie się o 20:00, ale o której skończy…

 

Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Bilety w ebileteriach w cenie od 60 do 160zł w zależności od koncertu i miejsca.

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Przy okazji (z rozmów z ich managerami wynika), że będą to jedyne ich koncerty w tym roku w Polsce!

Bebel Gilberto również zapowiedziała, że jej występ na naszym festiwalu jest jedyną jej wizytą w Polsce w tym roku (a przy okazji pierwszą od przeszło dziesięciu lat).

Zatem powodów, by spędzić muzyczne wieczory na koncertach Ladies’ Jazz Festival 2017 jest coraz więcej – no i (bez względu na pogodę) na LJF będzie gorąco!!!

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017:
Do tej pory daliśmy w ramach festiwalu 87 koncertów, czyli ponad 6.600 minut muzyki na żywo

Na scenie pojawiło się ponad 395 muzyków.
A w koncertach uczestniczyło około 44.200 osób.

 

…i w tym roku będziemy te liczby wraz z Państwem zmieniali już w sierpniu!

ZAZ na koncertach w Polsce

ZAZ WRACA DO POLSKI! TRZY KONCERTY Z NAJNOWSZĄ, ZŁOTĄ JUŻ PŁYTĄ "PARIS„

WARSZAWA, WROCŁAW, GDYNIA

24-26 listopada ZAZ na koncertach!

zaz

„ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę”.

Nie szczędzi komplementów młodej koleżance sam Charles Aznavour

Artystka jest niezwykle popularna w naszym kraju. Jej pierwsza płyta pokryła się podwójną platyną, druga sprzedała się na całym świecie w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy, a w Polsce zyskała tytuł złotej. Podobnie jest z jej trzecim krążkiem "Paris" - już teraz lśni złotem, a to przecież dopiero pierwsze miesiące jego sprzedaży.

Co będzie trasie po Ladies' Jazz Festival Prezentuje?

zaz

Trzy koncerty, na których ZAZ z zespołem po raz pierwszy prezentujące swój najnowszy album w Polsce na żywo! Do tego oczywiście przeboje z poprzednich płyt! Gorąco zapraszamy: Ladies' Jazz Festival po raz drugi w tym samym roku? Na dziesięciolecie można, nieprawdaż?

24 listopada 2015 Warszawa, Hala Koło, godzina 20:00

25 listopada 2015 Wrocław, Hala Orbita, godzina 20:00

26 listopada 2015 Gdynia Arena, godzina 20:00

 

Bilety w e-bileterniach!

 

 

Wyszukaj na stronie:

Bilety