Ewa Bem

KRÓLOWA POLSKIEGO JAZZU EWA BEM

OTWIERA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 W GDYNI
 

Ewa Bem nareszcie na Ladies’ Jazz Festival!
Jej występ 20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpocznie tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival – jedynego festiwalu poświęconego i dedykowanego damom jazzu.

 

Ewa Bem

 

Pani Ewa Bem swoją karierę rozpoczęła w pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. W 1970 wystąpiła na festiwalu Jazz nad Odrą i jako solistka kwartetu Zbigniewa Seiferta na Jazz Jamboree w Warszawie.  Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. W późniejszych latach śpiewała z grupą Mainstream, Swing Session, z kwartetem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, z grupą Quintessence i Walk Away, z zespołem Old Timers, Studiem Jazzowym PR, Alex Bandem i Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracowała z Markiem Blizińskim, Janem Jarczykiem, Zbigniewem Jaremką, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni także od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

W niedzielę 20 sierpnia recital Artystki rozpocznie Ladies’ Jazz Festival 2017!
Teatr Muzyczny w Gdyni, godzina 20:00. Zapraszamy!

ZAZ na koncertach w Polsce

ZAZ WRACA DO POLSKI! TRZY KONCERTY Z NAJNOWSZĄ, ZŁOTĄ JUŻ PŁYTĄ "PARIS„

WARSZAWA, WROCŁAW, GDYNIA

24-26 listopada ZAZ na koncertach!

zaz

„ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę”.

Nie szczędzi komplementów młodej koleżance sam Charles Aznavour

Artystka jest niezwykle popularna w naszym kraju. Jej pierwsza płyta pokryła się podwójną platyną, druga sprzedała się na całym świecie w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy, a w Polsce zyskała tytuł złotej. Podobnie jest z jej trzecim krążkiem "Paris" - już teraz lśni złotem, a to przecież dopiero pierwsze miesiące jego sprzedaży.

Co będzie trasie po Ladies' Jazz Festival Prezentuje?

zaz

Trzy koncerty, na których ZAZ z zespołem po raz pierwszy prezentujące swój najnowszy album w Polsce na żywo! Do tego oczywiście przeboje z poprzednich płyt! Gorąco zapraszamy: Ladies' Jazz Festival po raz drugi w tym samym roku? Na dziesięciolecie można, nieprawdaż?

24 listopada 2015 Warszawa, Hala Koło, godzina 20:00

25 listopada 2015 Wrocław, Hala Orbita, godzina 20:00

26 listopada 2015 Gdynia Arena, godzina 20:00

 

Bilety w e-bileterniach!

 

 

LADIES’ JAZZ vol. 9

premiera: 10 lipca 2015

ladies' jazzPłytę Ladies’ Jazz vol. 9 mamy dla Państwa na dzień przed rozpoczęciem  Ladies’ Jazz Festival.

A skoro wydawnictwo to ma swoją premierę w gorący letni czas, nie mogło zabraknąć na nim  bossa novy. Biorąc jednak pod uwagę, że pierwsze utwory na ten album wybierałem w dość depresyjnym i ponurym w naszej szerokości geograficznej listopadzie, ten brazylijski klasyk to nostalgiczna kompozycja Antonio Carlosa Jobima zatytułowana Meditation,  nagrana  w 1967 roku częściowo po francusku i po angielsku przez Claudine Longet .

Na płycie Ladies’ Jazz vol.9 znajdziecie Państwo jeszcze dwa francuskojęzyczne utwory, zaśpiewane przez zespoły Paris Combo i Banda Magda.

Znad Sekwany niedaleko już na Półwysep Iberyjski. Stamtąd pochodzi grupa Chambao. Mam nadzieję, że ich propozycja przypadnie Państwu do gustu.

Jak zawsze wielką przyjemność sprawia mi możliwość zamieszczenia na płytach Ladies’ Jazz utworów Artystek występujących na Ladies’ Jazz Festival.
Stąd utwory nagrodzonej w tym roku po raz piąty Grammy Dianne Reeves, wspaniałej saksofonistki Candy Dulfer, brytyjskiej wokalistki Christine Tobin czy amerykanki Brendy Boykin oraz polskich reprezentantów kobiecego jazzu, takich jak Mika Urbaniak, Łyczacza i Singin’ Birds.

Nie zapomnieliśmy też o Artystach, którzy w przeszłości pojawiali się na scenach Ladies’ Jazz Festival, czyli Lizz Wright; Akiko czy Bardotka Trio.

Płytę zamyka „‘S Wonderful”, standard pierwszy raz wykonany w 1927 roku na Broadwayu w musicalu „Funny Face”. Ta napisana przez braci Gershwin kompozycja u nas we współczesnej, stylizowanej odrobinę na retro wersji urodzonej w 1983 roku w Teksasie  młodej amerykańskiej wokalistki Kat Edmonson.

Pozostaje mi życzyć Państwu wielu miłych doznań podczas słuchania tej  kompilacji oraz w czasie  koncertów tegorocznego Ladies’ Jazz Festival.       

Piotr Łyszkiewicz


1. Claudine Longet – Meditation
2. Rumer – Slow
3. Łyczacza – Stary film
4. Christine Tobin - Hey, That's no way to say Goodbye
5  Lizz Wright - My Heart
6. Chambao – Duende Del Sur
7. Ntjam Rosie – In Need
8. Bardotka Trio - Nie trzeba słów
9. Brenda Boykin – All The Time In The World
10. Jazzamor – Fly Me To The Moon
11  Mika Urbaniak – Distant Rivers
12. Akiko – All You Need Is Love
13. Dianne Reeves – Waiting In Vain
14 Krystyna Stańko – Blood Of Eden
15. Candy Dulfer - Too Close
16. Singin’ Birds – Na językach
17 Banda Magda – Amour, t’ es la?  
18  Paris Combo – Je  Te vois partout
19. Kat Edmonson - S'Wonderful

Sprzedaż biletów

Z powodu urlopu Kasa Teatru Muzycznego nie sprzedaje biletów na Ladies’ Jazz Festival, ale można je kupić w Salonach Empik
w tym w najbliższym na ulicy Świętojańskiej 68 w Gdyni czynnym od 9 do 20.00 ( w soboty do 17.00, niedziela - nieczynny)
oraz w Empikach w Gdyni w Centrach Handlowych Szperk, Riwiera i  Klif czynnych do godziny 21.00 (w niedzielę do 20.00) 
i w innych na terenie całej Polski oraz na portalach biletowych.

Jedyny podwójny koncert

JEDYNY PODWÓJNY KONCERT W RAMACH X EDYCJI LADIES' JAZZ FESTIVAL

DWA MIEJSCA, JEDEN ZESPÓŁ, ZAWSZE INNE UTWORY

 

singing_birds

singing birds singing birds

17 LIPCA Singin' Birds wystąpi o 15:00 na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie, a o 18:00 dokończy występ, ale już w Infoboksie. Zaprezentuje mieszankę polskich i zagranicznych przebojów swingowych i jazzowych. Nie powtórzy ani jednego utworu - warto sprawdzić! Ten i pozostałe koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni odbywające się w ramach X edycji Ladies' Jazz Festival są niebiletowane i dostępne dla wszystkich.
 

Poza przeuroczymi dziewczynami z Singn' Birds w tej formule wystąpią w gdyńskim Infoboksie także:
13 VII Kinga Pruś
15 VII Pullover
18 VII Łyczacza.

Ladies' Jazz Festival to od początku miejsce nie tylko spotkań z wielkimi światowymi gwiazdami, ale także możliwość poznania tego, co w trawie piszczy, wykonawczyń, które wg organizatorów już za chwilę wejdą do ścisłego grona poszukiwanych i oczekiwanych wykonawców na każdej scenie muzycznej. Miło jest wiedzieć, co się dzieje i co będzie się dziać tu za chwilę na polskiej scenie muzycznej. Miło też mieć własne zdanie, opowiedzieć bliższym i dalszym znajomym: "o, znam tę panią, widziałem jej koncert jak jeszcze nie była taka znana,; już wtedy byłem przekonany, że zawojuje serce niejednego melomana"  - obyśmy mieli jak najwięcej takich myśli!

Ladies' Jazz Festival 2015 zaprasza od 11 do 31 lipca na wszystkie przygotowane w tym roku koncerty! Gdynia Teatr Muzyczny i przestrzeń publiczna miasta oraz Filarmonia Kaszubska w Wejherowie.

X edycja Ladies Jazz Festival

DZIESIĄTA EDYCJA LADIES' JAZZ FESTIVAL!

STARTUJEMY 11, A KOŃCZYMY 31 LIPCA

GDYNIA TEATR MUZYCZNY, INFOBOX, WEJHEROWO

DZIESIĘĆ NAZW NA DZIESIĘCIOLECIE:
MIKA URBANIAK, BRENDA BOYKIN I CLUB DES BELUGAS, DIANNE REEVES, CHRISTINE TOBIN, CANDY DULFER, ŁYCZACZA, SINGIN' BIRDS, PULLOVER, KINGA PRUŚ

 

Od 2005 roku w Gdyni odbywa się jedyny w Europie festiwal dam jazzu: w mieście, które powstawało jako okno na świat dla odradzającej się Polski w tym samym niemal czasie, co rodził się jazz. I jazz i Gdynia musieli się spotkać! Pierwsza edycja festiwalu miała w nazwie piwne logo, ale już następne dumnie i szczerze składają hołd kobietom kompozytorkom, wykonawczyniom, wspaniałym głosom i cudownym instrumentalistkom. Ladies' Jazz Festival udowadnia wszystkim niedowiarkom, że bez żeńskiego akcentu muzyka byłaby niemiłosiernie uboga, mniej ciekawa, gorsza…

 

Dziesiąta edycja w oczywisty sposób skłania nas do retrospekcji, ale i do dalszych poszukiwań genialnych artystek, które za rzadko, albo nawet jeszcze nigdy nie występowały w Trójmieście czy w Polsce. Tegoroczny skład artystów łączy oba te nurty.

 

I tak: pierwsza nasza festiwalowa przygoda sprzed lat to Łyczacza (to naprawdę oni otworzyli swoim występem Pilsner Urquell Ladies' Jazz Festival 11lat temu!) - nie mogliśmy sobie odmówić zaproszenia ich jeszcze raz, a tak naprawdę wymuszenia reaktywacji tej zakochanej w sambie i bossa novej trójmiejskiej formacji, bo oryginalna wokalistka grupy od lat mieszka w Londynie i tak naprawdę specjalnie tylko na tę chwilę do nas przyjeżdża.

 

Wśród tych, którzy zaznaczyli się wyraźnie na festiwalu będą jeszcze Brenda Boykin wraz z Club des Belugas oraz Candy Dulfer. Brenda to żywioł i moc. Najczarniejszy, głęboki, smolny wręcz głos wszechświata, a grający z nią Club des Belugas to jedno z największych odkryć festiwalowych i światowa czołówka nu jazzu zmieszanego z muzyką klubową. Odkryliśmy ich dla Polski, pokazaliśmy w Gdyni 5 lat temu, a potem na Ladies' Jazz Tour w innych miastach. Brenda ma nową płytę, zespół szaleje jeszcze bardziej - niemożliwe, abyśmy wysiedzieli w krzesłach więcej niż jeden utwór - Filharmonia Kaszubska zadrży w posadach! (Wejherowo, 16/07/2015, g. 20:00).

Candy to… …czy trzeba komuś tłumaczyć? Najseksowniejszy saksofon świata, saksofonistka Prince'a, już swoim debiutem zdobyła nominację do Grammy i nagrała z Davem Stewartem największy instrumentalny przebój na świecie. Znamy się z Candy i uwielbiamy ją - za każdym razem, kiedy daje koncert w Polsce jest inna, zmienia formułę, ale zawsze z tych koncertów wychodzimy szczęśliwi, uśmiechnięci, rozbawieni i wytańczeni, że hej. Kto powiedział, że jazz jest smutny???? Będzie funk, będzie hip hop, będzie ze wszech miar jazzy! (Teatr Muzyczny Gdynia, 31/07/2015 g:20:00).

 

Po raz pierwszy na festiwalu wystąpi zaś Mika Urbaniak - ta dziewczyna dziedzicznie obarczona jazzem śpiewa wszystko i śpiewa to fantastycznie. Od kiedy mieszka w Polsce wystąpiła niemal na wszystkich płytach Smolika, ale i ma swoje własne, bardziej swingujące, bliższe rodzinnym tradycjom, bo nie ma szans: musi czasem wystąpić z tatą czy z mamą. Dla nas otworzy Ladies' Jazz Festival 2015 już 11 lipca o 20:00 (Teatr Muzyczny Gdynia).

 

Po raz pierwszy na festiwalu wystąpi również Christine Tobin. W Polsce była tylko raz i było to 12 lat temu. Dlaczego nie częściej? Nadrabiamy to w te pędy i dla nas zaśpiewa swoje genialne, nagradzane w te i wewte na świecie interpretacje pieśni Leonarda Cohena, ale na pewno też i Carol King i własne. Zatem 12 lipca od 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni będziemy śpiewać największe przeboje Macieja Zembatego, ale po angielsku J ! Nie może nikogo zabraknąć.

 

No i po raz pierwszy od zdobycia swej piątej już statuetki Grammy i po raz pierwszy w Trójmieście i na Ladies' Jazz Festival, jedna z największych gwiazd wokalistyki jazzowej naszych czasów - Dianne Reeves. Stawiana z takimi damami jak Cassandra Wilson czy Diana Krall w jednym rzędzie. Czy słusznie? Wystarczy podać, że jeszcze żadnej innej pani nie udało się zdobyć rok w rok trzech nagród Grammy za album jazzowy roku! W święto zburzenia Bastylii, w Teatrze Muzycznym w Gdyni o 20:00 będziemy mogli doświadczyć tej rewolucji (oczywiście, że re we la cji!)

Bilety na wszystkie koncerty już są w sprzedaży!

 

 

Ponadto w przestrzeni publicznej Gdyni, w Infoboksie:

13 VII Kinga Pruś
15 VII Pullover
17 VII Singin' Birds
18 VII Łyczacza

Mnogość propozycji. Krajowe i światowe premiery. Gorące nazwiska
i gwiazdy. Gdynia po raz kolejny letnią światową stolicą kobiecego jazzu. Dziesiąta edycja Ladies' Jazz Festival w dniach 11-31 lipca 2015
Zapraszamy!

ciepła jeszcze płyta MOnsieur Perine z naklejka Gwiazda Ladies JAzz Festival 2014 w Gdyni

Właśnie otrzymaliśmy do rąk jeszcze ciepłą płytę Monsieur Perine.

hechoamano

Tryskająca energią Catalina Garcia

monsieur perine

MONSIEUR PERINE - 11.07.2014 SALA KONCERTOWA PORTU GDYNIA

Monsieur Perine - czterech facetów i Ona, prześliczna, dynamiczna, wiecznie uśmiechnięta i tryskająca energią Catalina Garcia.

Zespół ma miano megagwiazdy w Ameryce Południowej. Już drugi raz na pniu sprzedał trasę po największych miastach w NIemczech i Szwajcarii (zaraz po Ladies' Jazz Festival ponad 10 koncertów w różnych miastach!). Wielokrotnie tytułowani Artystą Tygodnia w MTV. Ich filmy na YouTube oglądą, ściągają i komentują setki tysięcy ludzi.

Po raz pierwszy i jedyny wystąpią w Polsce i otworzą Ladies' Jazz Festival 2014 wieczornym koncertem w Sali Koncertowej Portu Gdynia!

Z racji ich przyjazdu na Ladies' Jazz Festival wytwórnia postanowiła wydać i 06.07.2014 trafi do polskich sklepów płytowych płyta Monsieur Perine o tytule Hecho Macho ("ręczna robota" - cokolwiek sobie myślicie J).

Fenomenalny krążek, fantastyczna muzyka: gorące brazylijskie rytmy, cygański jazz, brzmienia klezmerskie, bossa i synkopowane nuty dixielandowe - szaleństwo, energia i wirtuozeria wykonania, a na tym tle świetlisty czysty głos Cataliny.

 

Już 11.07.2014. g.20:00 Sala Portu Gdynia

monsieur perine


Ladies' Jazz Festival gorąco zaprasza

Krystyna Stańko o specjalnym projekcie przygotowanym na Ladies' Jazz Festival 2014

Muzyka Antonio Carlosa Jobima inspiruje mnie od wielu lat, ma moc słońca i dobrej energii. Piękne melodie obdarzone bogatą harmonią działają jak balsam dla duszy bez względu na porę dnia, roku , czy pogodę . Do stworzenia projektu zaprosiłam moje studentki , których ciekawe , różnorodne barwy głosu i osobowości zasługują na szczególną uwagę. Wystąpią : Gaba Janusz, Alicja Serowik, Krystyna Gedzik i Kinga Pruś. Razem z nimi i zespołem towarzyszących nam wybitnych instrumentalistów: Dominik Bukowski- wibrafon, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Marcin Wądołowski - gitara, Przemek Jarosz - perkusja, Mariola Rutschka - flet,  stworzymy własną wizję muzyki tego wspaniałego kompozytora. W programie znajdą się między innymi słynne: Corcovado, How insensitve, Wave, Triste, Aqua de Berber i wiele innych. Wieczór w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas Ladies Jazz Festival będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem artystycznym! 

więcej o projekcie >>

Artyści Ladies' Jazz Festival 2014

11 lipca, godz.19.00
Monsieur Perine - Sala koncertowa Morskiego Portu Gdynia

12 lipca, godz. 19.00
Monika Borzym - Teatr Muzyczny

17 lipca, godz.20.00
Nikki Yanofsky - Teatr Muzyczny

18 lipca, godz 20.00
Krystyna Stańko i jej Jobim - Teatr Muzyczny

 

Po raz pierwszy mamy koncert nie tylko w Gdyni!

13 lipca, godz 19.00
Banda Magda - Filharmonia Kaszubska Wejherowo

Po raz pierwszy wychodzimy do miasta!
Na ulicach Gdyni zagrają:

 

11VII, g.17.00 Infobox
Hanna Woźniak & Confusion Project

12 VII, g.14.00 Muzeum Marynarki Wojennej i g.17.00 Infobox
Saksofonarium

15 VII, g.18.00 Infobox
Agnieszka Maciaszczyk Quintet

18 VII, g.18.00 Infobox
Karolina Śleziak

19 VII, g. 16.00 Kawiarnia Scena Letnia w Orłowie ; g.19.00 Infobox
Bardotka Trio

Wyszukaj na stronie:

Bilety