Dee Dee Bridgewater

Dee Dee Bridgewater ponownie w Polsce.

Trzykrotna laureatka Grammy otworzy Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni!  DEE DEE BRIDGEWATER AND THE MEMPHIS SOULPHONY PRESENT "MEMPHIS… YES, I’M READY"

To na Ladies’ Jazz Festival 2009 w Gdyni świat po raz pierwszy usłyszał jej fenomenalne interpretacje piosenek Billie Holiday, które do tej pory zapierają dech w piersiach. W tym roku wraca na festiwal po 9 latach z nowym repertuarem i swymi wielkimi przebojami – Dee Dee Bridgewater, wielka gwiazda światowego jazzu, aktorka, wielokrotna laureatka prestiżowych Grammy i Tony otworzy swym recitalem 14 edycję Ladies’ Jazz Festival w Gdyni – jedyny festiwal w całości poświęconego damom jazzu!

Dee Dee Bridgewater to INSTYTUCJA: występowała z Sonnym Rollinsem, Dizziem Gillespie, Maksem Roachem, śpiewała na wszystkich ważnych i wielkich scenach świata, nie tylko śpiewa, ale i zbiera laury jako aktorka (m.in. nagroda Laurenca Oliviera dla najlepszej aktorki musicalowej czy niedawna serialowa rola – a jakże: Billie Holiday).

Humor, wdzięk, ekspresja, fenomenalna interpretacja, szarm i ten głos – niezapomniany, niepowtarzalny, jeden z najważniejszych na świecie… …na New Peoples New Orlean Jazz Market ma scenę swojego imienia! Wielka i jednocześnie przemiła, otwarta ARTYSKA.

Banałem jest powtarzać to, co osiągnęła, zdobyła, jakie laury i peany kieruje się w Jej kierunku. Szanowni Państwo, po prostu: Dee Dee Bridgewater 20 lipca 2018 w Teatrze Muzycznym w Gdyni i jeśli Was zabraknie, nie będziecie mieli czego wnukom opowiadać!

Serdecznie zapraszamy!

Wyszukaj na stronie:

Bilety