02-07-2017

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 24 lipca 2017!. Jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybierze zwycięzcę !

 

Najpierw jury wybierze cztery Finalistki, które zostaną  zaproszone do zagrania koncertów w Gdyni podczas tegorocznego Ladies’ Jazz Festival w dniach 22-25 sierpnia 2017. Jedna z finalistek  otrzyma  Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017, którą wręczymy podczas finałowego koncertu Festiwalu 27 sierpnia 2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zdobywczyni  Grand Prix poza nagroda pieniężną zagra jesienią koncert w Studio Polskiego Radia im Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

Koncert ten zostanie nagrany i  potem wydany na płycie koncertowej promowanej na Antenach Polskiego Radia.

Jury Konkursu dodatkowo przyzna jednej z czterech Finalistek nagrodę Radia Gdańsk w postaci sesji nagraniowej w Studio Radia Gdańsk.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu żeby dowiedzieć się jak się zgłosić i poznać szczegóły:

Regulamin Konkursu Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017

 

powrót

 

08-06-2017

Ladies' Jazz Festival 2017

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni


Organizatorzy nie ujawnili jeszcze wszystkich atrakcji, ale to, co już wiemy gwarantuje ogromną przyjemność entuzjastom pięknych kobiecych głosów
i muzyki chwytającej za serce
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

 

Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Ewa Bem, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o 20:00.
Artystka swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

 

21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutanckapłyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. „Jej głos może roztopić wszystkie śniegi” – powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 21.08. o godz. 20:00.

 

Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novęwypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa „Girl from Ipanema” z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies’ Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym. Koncert zacznie się o 20:00, ale o której skończy…

 

Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Bilety w ebileteriach w cenie od 60 do 160zł w zależności od koncertu i miejsca.

 

powrót

 

15-05-2017

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Przy okazji (z rozmów z ich managerami wynika), że będą to jedyne ich koncerty w tym roku w Polsce!

Bebel Gilberto również zapowiedziała, że jej występ na naszym festiwalu jest jedyną jej wizytą w Polsce w tym roku (a przy okazji pierwszą od przeszło dziesięciu lat).

Zatem powodów, by spędzić muzyczne wieczory na koncertach Ladies’ Jazz Festival 2017 jest coraz więcej – no i (bez względu na pogodę) na LJF będzie gorąco!!!

 

powrót

 

10-05-2017

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017:
Do tej pory daliśmy w ramach festiwalu 87 koncertów, czyli ponad 6.600 minut muzyki na żywo

Na scenie pojawiło się ponad 395 muzyków.
A w koncertach uczestniczyło około 44.200 osób.

 

…i w tym roku będziemy te liczby wraz z Państwem zmieniali już w sierpniu!

 

powrót

 

Wyszukaj na stronie:

Bilety