17-12-2017

Melody Gardot

Pierwsza gwiazda Ladies’ Jazz Festival 2018
i od razu TAAAKIE nazwisko, taka melodia:
Pani MELODY GARDOT na Ladies’ Jazz Festival
w Gdyni 2018!

 

Melody Gardot

Jej imię wręcz wymusza najwyższy kunszt wykonawczy i artystka każdym nagraniem i koncertem potwierdza tę prawidłowość: Melody Gardot to pierwsza gwiazda planowanego na lato Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni!
Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny „Currency of Man”.  

Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. W tym poniektórzy upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Bez względu na to skąd bierze się jej talent, jest wielki! A po babci – Polce odziedziczyła niezwykłą umiejętność szpetnego zaklęcia i miłość do polskiej kuchni, dzięki czemu prócz tego, że bogini, to absolutnie nasza i swojska!
Muzyka towarzyszyła jej zawsze: od 9 roku życia gra na fortepianie, a jako 16latka zaczęła koncertować, początkowo w barach muzycznych Filadelfii, a teraz w najważniejszych salach koncertowych świata. Gdziekolwiek by jednak nie gościła, jej występy to niezapomniane przeżycie na granicy misterium. Wspaniały głos o anielskiej barwie, cudowny talent kompozytorski i niezwykła charyzma sprawiają, że Melody Gardot to jedna z najważniejszych artystek naszych czasów stawiana niejednokrotnie na szczycie tych, którzy komponują i śpiewają wyrafinowaną współczesną piosenkę pełną jazzu, bluesa, emocji.

To właśnie Melody Gardot jest pierwszą potwierdzoną gwiazdą jedynego festiwalu dam jazzu: Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni. Jej koncert będzie miał miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena przy ul. K. Górskiego 8 w piątek 27 lipca 2018. Bilety dostępne w ebileteriach od g. 13.00 - 20 grudnia 2017r.

 

 

powrót

 

06-08-2017

Znane są już finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival!

Ze względu na wysoki poziom artystyczny zgłaszających się artystek, będziemy świadkami
aż ośmiu, a nie czterech, koncertów konkursowych!

Jury konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybrało nie cztery, a osiem finalistek i zaprosiło je do Gdyni do zagrania w dniach 22- 25 sierpnia koncertów na żywo w Muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim.

Wstęp na te koncerty jest wolny.

Oto finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival:

Aga Czyż

Magdalena  Howorska

Monika Malczak

Judyta Pisarczyk     

Kinga Pruś

Alicja Serowik

T/Aboret

Agata Zamirska

Koncerty będą zaczynały się o godzinie 17.00

 

powrót

 

03-08-2017

Koncert Urszuli Dudziak otworzy Ladies' Jazz Festival

SPECJALNY KONCERT

NAJWIĘKSZA POLSKA GWIAZDA WOKALISTYKI JAZZOWEJ
NA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017

URSZULA DUDZIAK Z KONCERTEM 20 SIERPNIA
W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
 

20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni na rozpoczęcie Ladies’ Jazz Festival 2017 wystąpi Urszula Dudziak!
 

To jej składała nieskrywany hołd Dianne Reeves ze sceny w 2015 mówiąc, że gdyby nie Ula, to ona nie śpiewałaby jazzu. To przed nią kłaniała się Esperanza Spalding podczas wizyty w Gdańsku i to o niej wspominała, że była jej wzorem Terry Lean Carrington podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ikona jazzu, jedyna polska wokalistka jazzowa z takim dorobkiem, szacunkiem środowiska i pozycją w międzynarodowym jazzie po siedmiu latach od pierwszego dla nas występu Urszula Dudziak gwiazdą Ladies’ Jazz Festival!

 

Tak, informowaliśmy o koncercie Ewy Bem jednak Pani Ewa odwołała swój występ ze względów osobistych. Z całego serca życzymy artystce wszystkiego najlepszego!
 

Być może to zły los, wszak w tym roku Ladies’ Jazz Festival po raz 13. Nigdy jeszcze nie mieliśmy takiej sytuacji, by zmieniać zapowiedziany program. Cóż, zdarzyło się. Natychmiast przystąpiliśmy do rozmów z polskimi gwiazdami, ale dlaczego szukać daleko skoro Urszula Dudziak to wręcz światowy autorytet w dziedzinie wokalistyki jazzowej, a do tego wspaniała przyjaciółka i dyrektor artystyczna festiwalu.

 

„Ewa Bem to wybitna artystka i wspaniała wokalistka jazzowa, a do tego moja droga przyjaciółka, bardzo cieszyłam się na nasze spotkanie w Gdyni i teraz muszę godnie Ją zastąpić. Ewo, wszyscy ślemy Ci najszczersze serdeczności” – powiedziała nam Urszula Dudziak.

 

Od czasu pierwszego koncertu na Ladies’ Jazz Festival artystka nie tylko wydała płytę, ale i świetnie przyjętą wspomnieniową książkę, której dalszy ciąg ukaże się wkrótce. Jest bodajże jedyną Polką, która dała koncerty w Cornegie Hall. Fantastycznie, że ten eksportowy skarb polskiej kultury ponownie zagości na Ladies’ Jazz Festival. Gościem recitalu będzie Grażyna Auguścik – zapowiada się więc wielkie święto polskiej wokalistyki jazzowej.

 

Występ 20 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.


Ważna wiadomość dla posiadających bilety na odwołany z przyczyn osobistych artystki recital Ewy Bem: bilety zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak! Jeśli jednak ktoś chce je zwrócić, należy robić to w miejscach zakupu.

 

powrót

 

03-08-2017

Odwołany koncert Ewy Bem

W związku z otrzymaną od managementu Ewy Bem  informacją, że Artystka z  niezależnych od niej przyczyn osobistych odwołuje swoje zobowiązania koncertowe z żalem zmuszeni jesteśmy odwołać jej koncert 20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Bilety na ten odwołany koncert Ewy Bem  zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik, który odbędzie się w ramach Ladies’ Jazz Festival  w tym samym czasie i tym samym miejscu tzn .20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Zwrot biletów będzie możliwy do dnia 14 sierpnia  2017.

 

Z poważaniem,

Organizatorzy

 

 

powrót

 

13-07-2017

Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

If you are a female Artist you can now register to participate in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

Registering deadline is July 24,2017.

The Competition Jury will select 4 finalists from among the propositions sent .

The Finalists will be invited to Gdynia, Poland  between August 22- August 25, 2017 to perform minimum 60 minute concert at Ladies’ Jazz Festival 2017

One of the 4 invited finalists will

The Jury will select the winner from among the invited Finalists. The winner of Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition will be announced on August 27,2017  before  the final concert of the Festival.

Apart from cash the winner will have possibility to record a live album at the  concert which will be held with audience in Polish Radio Studio  in Warsaw  by the end of the year 2017. This material shall be released as cd by Polish  Radio and will be promoted on Polish Radio.

Please click here to get to know how to register for Ladies’ Jazz Festival Grand Prix Competition and also read here Rules and Conditions of Participation in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition

 

powrót

 

« | < poprzednia | 1 | 2 | następna > | »

Wyszukaj na stronie:

Bilety