01-04-2019

Luisa Sobral w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 22 lipca 2019 roku!

Przed chwilą ogłosiliśmy to w poniedziałkowej Trójce, bo tę prowadzi Marek Niedźwiecki, który już kiedyś zapowiedział jej udział w Ladies' Jazz Festival:

Luisa Sobral - tak, ta pani, której piosenka śpiewana przez jej brata wygrała Eurowizję, wystąpi 22 lipca (taki czekoladowy dzień, nieprawdaż?) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Szczegóły wkrótce!

 

 

powrót

 

27-02-2019

Beth Hart Jedyny koncert w Polsce! Bilety już w sprzedaży!

Jedyny koncert w Polsce na Ladies' Jazz Festival!
Beth Hart 24 lipca, Gdynia Arena, godzina 20:00!

 

» czytaj dalej

 

powrót

 

25-11-2018

Madeleine Peyroux na Ladies' Jazz Festival 2019

Pierwsza gwiazda Ladies’ Jazz Festival 2019
Jedna z ostatnich takich na świecie, które znasz poprzez ich twórczość, a nie przez zdjęcie nowych tapet w przedpokoju apartamentu:
Madeleine Peyroux na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni 2019!
26 lipca, Teatr Muzyczny, 20:00!

Madeleine Peyroux, jedna z najwspanialszych współcześnie artystek jazzowych, wybitna postać naszych czasów, gwiazdą Ladies’ Jazz Festival 2019!
Artystka nie rozpieszcza nas, swoich fanów informacjami o zmianie kreacji sylwestrowej czy wyborze środka lokomocji. Nie ma w mediach społecznościowych jej fotografii z ulubionej cukierni, z udanego śniadania (bo płatki nie wykipiały) czy ze spotkania z kimś równie sławnym na czerwonym dywanie. Nie poczytamy też za wiele o wstrętnym ojcu alkoholiku-despocie czy powodach takich, a nie innych decyzji, które artystka podjęła w swoim życiu – nawet jej kolejne oficjalne biografie, to opis powstawania następnej płyty, powody, dla których ją nagrała, dlaczego współpracuje z tym, a nie z tamtym muzykiem, tekściarzem, producentem. To niemal już zaskakujące w naszych rozkrzyczanych czasach, ale jej życie jest Jej życiem, a my mamy kolejne utwory, które interpretuje, komponuje, nagrywa… - jakie to niezrozumiałe i dziwaczne powie ktoś uzależniony od mediów społecznościowych…
Madeleine Peyroux urodziła się w 1974 roku w Athens w Georgii (to te same Ateny, które są matecznikiem REM np.). Jako 15latka wyjechała z mamą do Paryża, gdzie od 16 roku życia zajmuje się muzyką: gra na gitarze, śpiewa, występuje solo lub w różnych składach na ulicach Paryża i w klubach
w Europie i USA. W 1996 nagrywa swoją debiutancką płytę, o której recenzenci Time’a piszą, że to „najbardziej ekscytujące i przykuwające uwagę wykonanie wokalne artysty-debiutanta w tym roku”
A wielu innych recenzentów porównuje jej sposób interpretacji z nikim innym jak z Billie Holiday.

Madeleine zaczyna koncertować u boku Sarah McLachlan, otwiera koncerty Cesarii Evora. Jeździ po świecie, występuje, a na swoją drugą płytę każe światu czekać aż do 2004r. co poniektórzy odczytują jako pewien objaw sadyzmu z jej strony

 

powrót

 

27-07-2018

Konkurs Grand Prix rozstrzygnięty!

Decyzją jury pod przewodnictwem Dyr., artystycznej festiwalu Urszuli Dudziak Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018 otrzymała Adela Konop, a nagrodę Radia Gdańsk Emilia Gołos.  

 

 

 

powrót

 

06-07-2018

Finał konkursu Grand Prix

Szanowne Panie, Szanowni Panowie, Drodzy Państwo!

Jury konkursu Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018 obradujące pod przewodnictwem p. Urszuli Dudziak spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wyłoniło cztery Finalistki!

Panie, które otrzymują zaproszenie do zagrania konkursowych koncertów w przestrzeni Gdynia Infobox w dniach 23-26 lipca o godzinie 17.00 to:

Adela Konop, Maja Babyszka, Emilia Gołos oraz Monika Malczak.

Spośród Finalistek Jury wybierze artystkę, która 27 lipca przed kończącym tegoroczny Ladies’ Jazz Festival koncertem Melody Gardot w Hali Gdynia Arena odbierze nagrodę Grand Prix.

Gratulujemy finalistkom i równocześnie dziękujemy wszystkim Artystkom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie!

 

23-26 lipca 2018, g. 17.00, Gdynia InfoBox,
Koncerty finalistek Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018

23 lipca 2018, g.17.00, Maja Babyszka

24 lipca 2018, g.17.00, Emilia Gołos

25 lipca 2018, g.17.00, Adela Konop

26 lipca 2018, g.17.00, Monika Malczak

 

powrót

 

« | < poprzednia | 1 | 2 | następna > | »

Wyszukaj na stronie:

Bilety