06-08-2017

Znane są już finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival!

Ze względu na wysoki poziom artystyczny zgłaszających się artystek, będziemy świadkami
aż ośmiu, a nie czterech, koncertów konkursowych!

Jury konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybrało nie cztery, a osiem finalistek i zaprosiło je do Gdyni do zagrania w dniach 22- 25 sierpnia koncertów na żywo w Muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim.

Wstęp na te koncerty jest wolny.

Oto finalistki konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival:

Aga Czyż

Magdalena  Howorska

Monika Malczak

Judyta Pisarczyk     

Kinga Pruś

Alicja Serowik

T/Aboret

Agata Zamirska

Koncerty będą zaczynały się o godzinie 17.00

 

03-08-2017

Koncert Urszuli Dudziak otworzy Ladies' Jazz Festival

SPECJALNY KONCERT

NAJWIĘKSZA POLSKA GWIAZDA WOKALISTYKI JAZZOWEJ
NA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017

URSZULA DUDZIAK Z KONCERTEM 20 SIERPNIA
W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI
 

20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni na rozpoczęcie Ladies’ Jazz Festival 2017 wystąpi Urszula Dudziak!
 

To jej składała nieskrywany hołd Dianne Reeves ze sceny w 2015 mówiąc, że gdyby nie Ula, to ona nie śpiewałaby jazzu. To przed nią kłaniała się Esperanza Spalding podczas wizyty w Gdańsku i to o niej wspominała, że była jej wzorem Terry Lean Carrington podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ikona jazzu, jedyna polska wokalistka jazzowa z takim dorobkiem, szacunkiem środowiska i pozycją w międzynarodowym jazzie po siedmiu latach od pierwszego dla nas występu Urszula Dudziak gwiazdą Ladies’ Jazz Festival!

 

Tak, informowaliśmy o koncercie Ewy Bem jednak Pani Ewa odwołała swój występ ze względów osobistych. Z całego serca życzymy artystce wszystkiego najlepszego!
 

Być może to zły los, wszak w tym roku Ladies’ Jazz Festival po raz 13. Nigdy jeszcze nie mieliśmy takiej sytuacji, by zmieniać zapowiedziany program. Cóż, zdarzyło się. Natychmiast przystąpiliśmy do rozmów z polskimi gwiazdami, ale dlaczego szukać daleko skoro Urszula Dudziak to wręcz światowy autorytet w dziedzinie wokalistyki jazzowej, a do tego wspaniała przyjaciółka i dyrektor artystyczna festiwalu.

 

„Ewa Bem to wybitna artystka i wspaniała wokalistka jazzowa, a do tego moja droga przyjaciółka, bardzo cieszyłam się na nasze spotkanie w Gdyni i teraz muszę godnie Ją zastąpić. Ewo, wszyscy ślemy Ci najszczersze serdeczności” – powiedziała nam Urszula Dudziak.

 

Od czasu pierwszego koncertu na Ladies’ Jazz Festival artystka nie tylko wydała płytę, ale i świetnie przyjętą wspomnieniową książkę, której dalszy ciąg ukaże się wkrótce. Jest bodajże jedyną Polką, która dała koncerty w Cornegie Hall. Fantastycznie, że ten eksportowy skarb polskiej kultury ponownie zagości na Ladies’ Jazz Festival. Gościem recitalu będzie Grażyna Auguścik – zapowiada się więc wielkie święto polskiej wokalistyki jazzowej.

 

Występ 20 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.


Ważna wiadomość dla posiadających bilety na odwołany z przyczyn osobistych artystki recital Ewy Bem: bilety zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak! Jeśli jednak ktoś chce je zwrócić, należy robić to w miejscach zakupu.

 

03-08-2017

Odwołany koncert Ewy Bem

W związku z otrzymaną od managementu Ewy Bem  informacją, że Artystka z  niezależnych od niej przyczyn osobistych odwołuje swoje zobowiązania koncertowe z żalem zmuszeni jesteśmy odwołać jej koncert 20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Bilety na ten odwołany koncert Ewy Bem  zachowują ważność na koncert Urszuli Dudziak z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik, który odbędzie się w ramach Ladies’ Jazz Festival  w tym samym czasie i tym samym miejscu tzn .20 sierpnia  2017 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Zwrot biletów będzie możliwy do dnia 14 sierpnia  2017.

 

Z poważaniem,

Organizatorzy

 

 

13-07-2017

Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

If you are a female Artist you can now register to participate in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

Registering deadline is July 24,2017.

The Competition Jury will select 4 finalists from among the propositions sent .

The Finalists will be invited to Gdynia, Poland  between August 22- August 25, 2017 to perform minimum 60 minute concert at Ladies’ Jazz Festival 2017

One of the 4 invited finalists will

The Jury will select the winner from among the invited Finalists. The winner of Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition will be announced on August 27,2017  before  the final concert of the Festival.

Apart from cash the winner will have possibility to record a live album at the  concert which will be held with audience in Polish Radio Studio  in Warsaw  by the end of the year 2017. This material shall be released as cd by Polish  Radio and will be promoted on Polish Radio.

Please click here to get to know how to register for Ladies’ Jazz Festival Grand Prix Competition and also read here Rules and Conditions of Participation in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition

 

02-07-2017

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 24 lipca 2017!. Jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybierze zwycięzcę !

 

Najpierw jury wybierze cztery Finalistki, które zostaną  zaproszone do zagrania koncertów w Gdyni podczas tegorocznego Ladies’ Jazz Festival w dniach 22-25 sierpnia 2017. Jedna z finalistek  otrzyma  Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017, którą wręczymy podczas finałowego koncertu Festiwalu 27 sierpnia 2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zdobywczyni  Grand Prix poza nagroda pieniężną zagra jesienią koncert w Studio Polskiego Radia im Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

Koncert ten zostanie nagrany i  potem wydany na płycie koncertowej promowanej na Antenach Polskiego Radia.

Jury Konkursu dodatkowo przyzna jednej z czterech Finalistek nagrodę Radia Gdańsk w postaci sesji nagraniowej w Studio Radia Gdańsk.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu żeby dowiedzieć się jak się zgłosić i poznać szczegóły:

Regulamin Konkursu Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017

 

« | < poprzednia | 1 | 2 | następna > | »

Wyszukaj na stronie:

Bilety