13-07-2017

Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

If you are a female Artist you can now register to participate in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition!

Registering deadline is July 24,2017.

The Competition Jury will select 4 finalists from among the propositions sent .

The Finalists will be invited to Gdynia, Poland  between August 22- August 25, 2017 to perform minimum 60 minute concert at Ladies’ Jazz Festival 2017

One of the 4 invited finalists will

The Jury will select the winner from among the invited Finalists. The winner of Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition will be announced on August 27,2017  before  the final concert of the Festival.

Apart from cash the winner will have possibility to record a live album at the  concert which will be held with audience in Polish Radio Studio  in Warsaw  by the end of the year 2017. This material shall be released as cd by Polish  Radio and will be promoted on Polish Radio.

Please click here to get to know how to register for Ladies’ Jazz Festival Grand Prix Competition and also read here Rules and Conditions of Participation in Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Competition

 

02-07-2017

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival już wystartował!

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 24 lipca 2017!. Jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wybierze zwycięzcę !

 

Najpierw jury wybierze cztery Finalistki, które zostaną  zaproszone do zagrania koncertów w Gdyni podczas tegorocznego Ladies’ Jazz Festival w dniach 22-25 sierpnia 2017. Jedna z finalistek  otrzyma  Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017, którą wręczymy podczas finałowego koncertu Festiwalu 27 sierpnia 2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zdobywczyni  Grand Prix poza nagroda pieniężną zagra jesienią koncert w Studio Polskiego Radia im Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

Koncert ten zostanie nagrany i  potem wydany na płycie koncertowej promowanej na Antenach Polskiego Radia.

Jury Konkursu dodatkowo przyzna jednej z czterech Finalistek nagrodę Radia Gdańsk w postaci sesji nagraniowej w Studio Radia Gdańsk.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu żeby dowiedzieć się jak się zgłosić i poznać szczegóły:

Regulamin Konkursu Grand Prix Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017

 

08-06-2017

Ladies' Jazz Festival 2017

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20-27 sierpnia w Gdyni


Organizatorzy nie ujawnili jeszcze wszystkich atrakcji, ale to, co już wiemy gwarantuje ogromną przyjemność entuzjastom pięknych kobiecych głosów
i muzyki chwytającej za serce
 

Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

 

Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Ewa Bem, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o 20:00.
Artystka swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

 

21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutanckapłyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. „Jej głos może roztopić wszystkie śniegi” – powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 21.08. o godz. 20:00.

 

Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novęwypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa „Girl from Ipanema” z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies’ Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym. Koncert zacznie się o 20:00, ale o której skończy…

 

Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Bilety w ebileteriach w cenie od 60 do 160zł w zależności od koncertu i miejsca.

 

15-05-2017

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Dwie tegoroczne gwiazdy Ladies’ Jazz Festival odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy!

Przy okazji (z rozmów z ich managerami wynika), że będą to jedyne ich koncerty w tym roku w Polsce!

Bebel Gilberto również zapowiedziała, że jej występ na naszym festiwalu jest jedyną jej wizytą w Polsce w tym roku (a przy okazji pierwszą od przeszło dziesięciu lat).

Zatem powodów, by spędzić muzyczne wieczory na koncertach Ladies’ Jazz Festival 2017 jest coraz więcej – no i (bez względu na pogodę) na LJF będzie gorąco!!!

 

10-05-2017

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017

Zanim rozpocznie się Ladies’ Jazz Festival 2017:
Do tej pory daliśmy w ramach festiwalu 87 koncertów, czyli ponad 6.600 minut muzyki na żywo

Na scenie pojawiło się ponad 395 muzyków.
A w koncertach uczestniczyło około 44.200 osób.

 

…i w tym roku będziemy te liczby wraz z Państwem zmieniali już w sierpniu!

 

Wyszukaj na stronie:

Bilety